Los bericht bekijken
Oud 9 februari 2006, 23:59   #56
Knipp
Banneling
 
 
Knipp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 januari 2004
Locatie: Virtuix Omni
Berichten: 7.552
Standaard

De hele discussie is hypocriet. We zijn met man en macht aan 't proberen bij te sturen wat imams mogen zeggen.
We gaan ze opleiden in de hoop dat ze min of meer gaan zeggen wat hier past. We zeggen ook in welke taal dat moet. We spreken openlijk over camera's plaatsen in moskeeën. We smijten imams buiten als ze oproepen tot islamisme of laten ze volgen door de staatsveiligheid.

Die aanpak en dan tegelijk de heilige principes verdedigen van scheiding kerk-staat en vrije meningsuiting, dat wringt en geen klein beetje.

De achterliggende oorzaak is dat de islam niet zomaar een religie als 13 in een dozijn is, maar een religie die tegelijk een ideologie is, een sociale orde wil zijn, een rechtspraak wil zijn, volledige onderwerping eist, wereldheerschappij wil en wat al niet meer.
Als het een sekte was uit patagonië werd ze of verboden of zou men haar nipt gedogen in één of ander kasteeltje met muren rond. Maar om historische redenen , geopolitieke redenen en demografische redenen is het natuurlijk ondenkbaar de islam te verbieden.

Daarom wordt met man en macht gezocht naar een beschaafde oplossing. Dat vergt veel creativiteit, dialoog en goede wil.

De cartoon hetze is niet terug te draaien, maar heeft aangetoond waar de destructieve 'meest gekwetste' krachten zitten ( niet hier ). Dat stemt hoopvol.

In de mate dat de islam wel religie is, is ze niet beter of slechter dan de andere grote tradities.
En bijhorende moskeeën, rituelen, tradities, begraafplaatsen en wat al niet meer, zijn hier welkom.

Er lopen in belgië 15 000 universiteitsproffen rond,
ipv peperkoekdebatten te tonen op tv, met politiekers die zich zitten te profileren en vertegenwoordigers van de islam die nooit verder raken dan drie korrekte zinnen,
moet de academische wereld maar een keer haar verantwoordelijkheid nemen en het veld instappen. Eerlijke, genuanceerde uitleg geven, ruim historisch kader schetsen, beleefd en geduldig blijven.
De identiteitsproblemen begeleiden, we zijn goed in begeleiden, we doen hier niks anders.

En tegelijk de sociale problemen aanpakken, het geld dat nu door de regie der gebouwen versmost is aan opgefokte fakturen had kunnen dienen om een paar duizend probleemgasten werk te geven of beter op te leiden.
Knipp is offline