Los bericht bekijken
Oud 10 februari 2006, 18:21   #34
de limburgse leeuw
Europees Commissaris
 
de limburgse leeuw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 mei 2004
Locatie: limburg
Berichten: 7.552
Standaard

[quote=Foreigner;1541921]
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door StevenNr1 Bekijk bericht
Of tracht de draaimolen te vernietigen

Maar ik weet wat je bedoelt. Ik ben nu inderdaad opgenomen in het systeem, eigenlijk geen ontsnappen aan dus laten we er maar het beste van maken en het systeem nog wat helpen verfijnen in de hoop dat het ook verbetert (maar wat is dat laatste eigenlijk?)[/quote

Wereldwijd gezien zijn we al bezig de draaimolen naar de kloten te helpen door de vernietiging van het gehele ecologische systeem. Dus daar hoeven we niets aan te doen. Tenzij we natuurlijk bereidt zijn om die sperciboontjes uit kenia, de aardbeien uit Egypte en Israel, het tropisch hardhout uit alle landen met een regenwoud, de roodbaars uit het Victoriameer enz. te weren en weer terug te gaan naar dat wat ons eigen land opbrengt zodat die vliegtuigen niet hoeven te vliegen en die containerschepen niet hoeven te varen. Als we dan ook vakanties doorbrengen in eigen land vinden ook al die door kerosine vervuilende vluchten niet plaats. Dat alles vormt n.l. het zand in de assen van die draaimolen.

We hoeven dan nog alleen de lokale draaimolen te verbeteren. En dat kan door iedereen die het verdomt om aan de werking bij te dragen op een hongerdieet te zetten, een alcoholverbod op te leggen en een bezem in de hand te geven. Het loslaten van 500 stinkdieren in ons fraaie parlement zou mogelijk een nog grotere verbetering brengen. Die beestjes zijn n.l. heel wat socialer en milieubewuster dan wat er thans zit.
Als ik het goed begrijp ben je erg begaan met het milieu, Foreigner. Dat vind ik alleszins een goede zaak.

Mijn metafoor van draaimolen voor de maatschappij kan natuurlijk zodanig uitgemolken worden dat er alleen nog assen van overschieten. Tja, misschien was dat niet mijn bedoeling. Ik wilde alleen aanduiden wat de precieze positie was van veel sociaal werkers, psychologen enzovoorts.

Dat hoeft ook niet als belediging opgevat te worden aan het adres van een volledige sektor en iedereen die er deel van uitmaakt. Overal zijn er wel uitzonderingen te vinden die WEL weten hoe het draait en die daar diep in hun hart wel iets aan zouden willen veranderen, maar daar niet de macht of de middelen toe hebben. Dat is ook ongeveer de huidige positie van het Vierde Wereld Syndicaat.

Maar hoop doet leven, nietwaar. Het is pas als we ophouden met strijden, dat we depressie weer de kans geven om de overhand te krijgen.
__________________
http://www.socialisme.be/lsp/
de limburgse leeuw is offline   Met citaat antwoorden