Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Phrea|K
Dat wel, maar ik denk wel dat Duchâtelet de positieve impact van het afschaffen van deze belasting op het sociaal weefsel in de samenleving overschat (als ik mag afgaan op wat ie zegt in z'n boek 'op weg naar meer netto binnenlands geluk'). Hij denkt net dat mensen meer gaan 'werken voor elkaar' hierdoor, net of mensen tegenwoordig bang zijn om wat in het zwart bij te klussen bij de buur ofzo, waarbij men ook geen rekening houdt met arbeidsreglementen enz.
Voor de rest staan er wel goeie ideeën in, maar soms vind ik 'm nogal utopisch klinken.
|
Je mag het negatieve effect van belastingen op arbeid toch niet onderschatten hoor. Belastingen op arbeid verstoren zeer zwaar het proces van ruilen van goederen en diensten.
In het huidige bestel kunnen arbeiders elkaars arbeid nauwelijks ruilen. Bijvoorbeeld stel dat een loodgieter en een elektrieker beiden 10€/h verdienen bij hun werkgever. De werkgever ziet zich genoodzaakt - wil hij winst maken - om 30 € aan reken per uur werk. De werknemers houden na belastingen 6 € over. Resultaat is dat indien de loodgieter via het officiele circiut de elektrieker in zijn woning wil laten werken , hijzelf 5 uur arbeid moet presteren om de 1 uur arbeid te betalen van de elektrieker.
Indien het onvoorwaardelijk basisinkomen ingevoerd wordt ( dat voor alle duidelijkheid niet gefinanciert wordt uit arbeid) te samen met afschaffing van belastingen op welvaartcreatie dan gaan de loodgieter en elektrieker hun volle 10 € behouden, hun werkgevers stellen zich wellicht tevreden ( mede ook door de concurentie) met een veel kleinere winstmarge van bv 20% wat maakt dat een uurloon circa 12€ zal kosten in het officiele circuit.
Resultaat is dat arbeiders bijna elkaars arbeidstijd kunnen kopen. Ingeval van zelfstandigen arbeiders zal dat zelfs 100% zijn.
[SIZE=1]
(Of hoe je via het zuivere liberalisme de communistische idealen kan bereiken
)[/SIZE]