Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door sancho
Jullie hebben ook niet op mijn vraag over medicijnen geantwoord: hoe ga je wetenschappers verplichten om binnen de kortste keren innovatieve medicijnen "uit te vinden"...? Met dwang? Vertrouwen op de goedheid van de mens en zin voor vrijwilligerswerk?
|
ah, dus dan komt nu weer het argument van 'de menselijke natuur' opduiken. Volgens jou zullen wetenschappers alleen maar presteren in een klimaat van harde concurrentie tussen bedrijven?
Hoe worden wetenschappers nu verplicht te werken? Ze moeten hun uitvindingen en ontdekkingen afstaan aan een reeks managers en aandeelhouders die geen bal weten van die wetenschap en wier bekommernis het is de kwartaalwinsten te verdubbelen, terwijl die wetenschapper zijn uitvinding deed met het oog op heel andere zaken, zoals bvb een medicijn tegen een dodelijke ziekte maken.
Ik ben er vrij zeker van dat als die wetenschappers kunnen werken in een publieke instelling die hen van alle nodige middellen voorziet en daarbovenop nog eens de garantie geeft dat de medicijnen ook daadwerkelijk zullen dienen om zieken te genezen, die wetenschappers veel enthousiaster zullen werken. De voldoening die je haalt uit de wetenschap dat je iets gepresteerd hebt dat de wereld er een betere plaats op maakt is volgens mij veel groter dan je uitvinding moeten afstaan aan de een of andere geldwolf.
Citaat:
Ten tweede : wie levert het kapitaal om de installaties waar deze wetenschappers werken te betalen : de staat? Ok, maar waar haalt de staat zijn geld? Geleend bij de burgers? Belastingen?...
|
Ja, inderdaad. En ik zou met veel plezier belastingen betalen als ik wist dat dat geld naar zulke projecten voor het algemeen welzijn zou gaan.
Citaat:
Ga je alle medicijnen gratis weggeven?
|
tussen gratis en peperduur zijn nog vele niveau's.
Citaat:
Zal het in het communistisch systeem dan allemaal van een leien dakje lopen?
|
Wie zegt dat dan? Overal lopen kwaadwillige mensen rond. Maar anders dan in het kapitalisme, waar zij hun zeteltjes gewoon kopen, zullen zij in een democratisch systeem worden beoordeeld op hun competentie.