Los bericht bekijken
Oud 6 maart 2006, 12:17   #36
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bob. Bekijk bericht
Laat me even het collectieve geheugen opfrissen.

De peiling werd uitgevoerd door GVA en VRT.

Wat VRT is en doet als het het Vlaams Belang aangaat hoeft allang niet meer gezegd.

De GVA daarentegen was tot over enkele jaren zowat de meest objectieve krant, en dat moest de toenmalige hoofdredacteur Van Loon vanuit Hasselt te pas enh te http://forum.politics.be/newreply.ph...eply&p=1571118onpas te horen krijgen.
Niet dat het in deze ging om schouderklopjes hoor, neen ,... ' ze ' ... vonden dat het de hoofdredacteur nogal eens regelmatig aan de juiste attitude ontbrak, het Vlaams Blok werd niet genoeg gedemoniseerd weet je wel.
En toen kwam er de VISA-affaire, de spreekwoordelijke druppel die de emmer van ....' ik-weet-wat-goed-is-voor-de-mensen-Robert ' deed overlopen.
Met man en socialistische macht werd Van Loon brutaal bedankt voor de diensten, en trad Luc Rademakers met beide linkse voeten in de job.
Deze coupe resulteerde in wat men tegenwoordig noemt , gestuurde en genuanceerdere berichtgeving ( ze weten namelijk wat goede voor de mensen is).
Berichtgeving die, als het allemaal wat te multicultureel-heftig wordt , een kleine censuur-ingreep in Limburg ondergaat.Noem het sociaal editen.
Stelselmatig werden journalisten met de incorrecte signatuur bedankt voor de diensten, denken we hierbij aan Roger Vanhoutte, en de arme freelance journalist die het waagde om de STER-rellen (recreatiegebied Sint Niklaas) iets te waarheidsgetrouw in een artikel neer te schrijven.
Willockx vond dit in functie van zijn herverkiezing namelijk niet erg prettig.
De rode telefoon naar Hasselt deed de rest.

Tot zover een korte beschrijving van de instanties die de besproken peiling uitvoerden.

Stel ik mij de vraag hoe die peiling te werk ging, en hoeveel van de geenqueteerden van , laat ons zeggen, niet oorspronkelijk autochtone afkomst zijn.
En hiermee is dan de toon gelegd voor wat betreft de waarde van deze peiling, zeker dan aangaande het resultaat van Patrick Janssens.


Ik herinner me een Antwerpse peiling aangevraagd door diezelfde Patrick van enkele jaren geleden toen de rechtstreekse burgemeester verkiezing weer ter sprake kwam.
Het resultaat was van die aard dat gladde Patrick er verder maar geen ruchtbaarheid aan gaf wegens .....' te ongeloofwaardig '.
Hij haalde namelijk meer dan 60 % , en dat was zelfs voor een rode beroeps-leugenaar iets teveel van het goede.
De enqueteurs hadden trouwens de zoon van Coveliers (papa stond zelf op de lijst ) gecontacteerd voor zijn keuze. Van een te opzichtig alibi gesproken.

Enfin de peiling werd dan maar naar de prullenmand verwezen, wegens... te enthousiaste vooringenomenheid.
Stel ik mij bijgevolg de vraag waarom het dit keer anders zou zijn.

Groetjes
Wedden dat deze feiten genegeerd zullen worden of zelfs ontkend?
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.

Laatst gewijzigd door Knuppel : 6 maart 2006 om 12:18.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden