Los bericht bekijken
Oud 27 maart 2006, 18:01   #28
puud
Parlementslid
 
Geregistreerd: 2 april 2005
Berichten: 1.545
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door alberto Bekijk bericht
Interessante theorie, composiet, hier had ik nog niet van gehoord, kan aannemelijk zijn.

Ik heb eventjes iets opgezocht:

1) Een composiet materiaal is een materiaal dat is opgebouwd uit verschillende componenten. Vaak worden hiermee vezelversterkte kunststoffen bedoeld

2) Composiet gesteentes zijn gesteentes opgebouwd uit kwartszand en granietgranulaten van verschillende korrelgrootes tot wel 95% is dit het hoofdbestandsdeel gebonden d.m.v. kunsthars op polyesterbasis en pigmenten.

Ik trek zeker niet in twijfel dat die gesteenten uit zulk materiaal bestaan

Maar...
Als we van de veronderstelling uitgaan dat die gesteenten terplaatse gegoten zijn en bestaan uit composietmaterialen dan bezaten de Egyptenaren 2600 vc al de kennis die we nu hebben, het kan zijn, ik weet niet wanneer men hier begonnen is met het gebruik van dergelijke materialen, maar het zou mij verwonderen als zij die kennis toen al onder de knie hadden, tenzij ze hulp ( van derden ) hadden gekregen.
Als ik het had over composietmaterialen dan had ik het niet over moderne vezelmaterialen. Ik had misschien beter "spécialiste des matériaux composites" vertaald in "specialist in samengestelde/samengevoegde materialen". En als ik spreek over beton dan heb ik het ook niet over moderne stortbeton aangevoerd met van die draaiende containers.
puud is offline   Met citaat antwoorden