Los bericht bekijken
Oud 29 maart 2006, 11:51   #8
vercetti
Minister
 
vercetti's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juli 2004
Berichten: 3.032
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door cookie@vws Bekijk bericht
[SIZE=4]Regering promoot België als belastingparadijs op CNN[/SIZE]
De federale regering gaat vandaag in België van start met een roadshow ter promotie van de notionele aftrek, het nieuwe fiscale voordeel voor binnen- en buitenlandse investeerders. Met dit instrument bestendigt ons land zijn positie van belastingparadijs, zeggen vakbonden en ngo's.



Drie strandhuisjes, twee windmolens, een brasserie met een paar bakken bier en dan de mededeling "Invest in Belgium. Increase your profit". Het tv-spotje met muziek van Marc Moulin windt er geen doekjes om. Dankzij zijn unieke fiscale voordelen prijst ons land zich aan als een paradijs voor buitenlandse investeerders.

(...)

In een studie van het Internationale Netwerk voor Belastingrechtvaardigheid staat België gebrandmerkt als belastingparadijs, een allerminst benijdenswaardige positie die ons land te danken heeft aan zijn coördinatiecentra, zijn bankgeheim en zijn effecten aan toonder. In ons land wordt de visie van het netwerk gesteund door de vakbonden ACV en ABVV en de niet-gouvernementele organisaties Attac Vlaanderen, Bond Beter Leefmilieu, Broederlijk Delen, KWB, Netwerk Vlaanderen, Oxfam Solidariteit, Vodo en 11.11.11.
(Eigen berichtgeving 07:42)
bron: de morgen online
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Het Nieuwsblad van vanmorgen
,,Overheid morst met ons belastinggeld''
Oeso en VBO vernietigend voor ons land
Wij zijn wereldkampioen belastingen betalen, bewijzen nieuwe cijfers van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (Oeso). Tegelijk geven we veel, maar zeker geen recordbedragen uit aan sociale zekerheid. Waar gaat al dat geld dan naartoe? ,,Naar de inefficiënte werking van onze overheid'', zegt Carolien Ven van het VBO. Die beweert dat we 30.000 ambtenaren te veel hebben.
De belastingdruk op inkomens bedraagt in de Oeso-landen gemiddeld 36,5 procent. In België is dat 54,2 procent, een absoluut wereldrecord. Nochtans zijn we op de goede weg: in 1999 bedroeg de fiscale en parafiscale druk op het gemiddelde loon nog 56,9 procent. Maar omdat in de andere geïndustrialiseerde landen de belastingdruk in dezelfde mate daalt, ziet het er niet meteen naar uit dat we onze trieste koppositie snel zullen kwijt raken.

Vraag is waar onze overheid al dat belastinggeld aan uitgeeft. Onze sociale zekerheid is iets beter dan gemiddeld. Ze kost dan ook iets meer dan het gemiddelde (24,72 procent tegenover gemiddeld 20,77 procent). Maar daarmee komen we nog lang niet aan topuitgaven zoals bijvoorbeeld in Zweden (29,78 procent). Aan defensie en ordehandhaving geven we beduidend minder uit dan de rest van de Oeso. Naar infrastructuur en onderzoek gaat het al helemaal niet. Alleen aan onderwijs geven we meer uit dan het gemiddelde, maar zeker geen recordbedragen.

,,Het geld gaat naar de geldverslindende werking van de overheid zelf'', concludeert het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO). Het feit dat België met zijn federale staatsbestel een complexe structuur heeft, is daarbij geen verschoning, aldus het VBO. ,,In vergelijking met bijvoorbeeld Zwitserland, ook een complex federaal land, werkt onze ambtenarij minder efficiënt '', legt Carolien Ven uit. Of anders gesteld: we tellen 30.000 ambtenaren te veel.
http://www.nieuwsblad.be/Article/Det...cleid=GL9Q6GT7
__________________
http://www.petitiononline.com/08091988/
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hans1 Bekijk bericht
Wij zijn dus eigenlijk de enige originele flaminganten.



Laatst gewijzigd door vercetti : 29 maart 2006 om 11:51.
vercetti is offline   Met citaat antwoorden