Het zijn inderdaad niet enkel "de domme" mensen die op het blok stemmen. Maar ik meen wel te mogen afleiden uit de meeste studies (en er zijn er nogal wat) dat de lagere sociale klasse toch het hoogst vertegenwoordigd is bij het blok.
Op zich zijn dat allemaal geen wereldschokkende vaststellingen denk ik, ze zijn eerder logisch te noemen. Partijen met moeilijkere programma's en thema's (VU, Agalev N-VA, Spirit) scoren doorgaans beter bij de hoger opgeleiden.
De stemplicht afschaffen vind ik een moeilijk thema. Ik ben eerder geneigd om die te behouden. Het is belangrijk dat iedereen een inspanning levert en zijn stem laat horen. Ik huiver ervoor als het morgen enkel nog de familieleden van een kanditaat en de partijleden zijn die nog gaan stemmen..... Uiteraard zal het niet zo een vaart nemen maar ik vrees dat het dan hoofdzakelijk de middeklassers en hogeropgeleiden zijn die gaan stemmen.
__________________
Elle était socialiste
Protestante et féministe
Laatste aanpassing van mijn webstek: 17/05/2003, klik HIER
|