Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door biebeltje
Euhm, laat mij eens denken wat Vlaanderen zoal met 12 miljard euro (jaarlijks!) kan aanvangen:
- een goed onderhouden wegennet (zowel voor de automobilist als de fietser)
- lastenverlaging -> meer werkgelegenheid -> minder werklozen -> minder kansarmen ...
- een groter budget voor de sociale woningbouw
- spoorontsluiting van de haven van Antwerpen
- uitbouw openbaar vervoer in het algemeen
- aankoop en onderhoud natuurgebieden
- een efficiente administratie
- groter budget om de verloedering in de steden tegen te gaan
- een nieuwe nationale luchthaven in de Scheldemonding
- meer budget voor ziekenzorg
- gratis onderwijs
- ...
Ik kan nog zo'n tijdje doorgaan, vul zelf maar aan. Als jij content bent met dit flutland dat nog altijd niet beseft dat het in de 21ste eeuw beland is, mij goed, maar laat daar de Vlamingen niet de dupe van zijn. Met onze economie zouden we in staat moeten zijn om aan de top in Europa te staan en niet in de (door Wallonie gedoemde) middenmoot.
|
Gelooft gij dat in een zelfstandig Vlaanderen de burger meer inspraak zal hebben in het besteden van de belastingsgelden?
Met in het achterhoofd het democratische gehalte van de huidige Vlaamse partijen, kan ik u op dat vlak niet veel goeds voorspellen.
Het overschot waar gij mee schermt (als dat er al is na een eventuele scheiding) zal op identieke wijze verbrast en verteerd worden als nu zonder dat Jan met de pet er zeggenschap zal over hebben.
Of dacht je dat er in vlaanderen plots géén zieken, gehandicapten, werklozen edm zullen rondlopen na secessie?