Los bericht bekijken
Oud 30 juli 2003, 14:31   #12
fernand
Europees Commissaris
 
fernand's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 juli 2002
Locatie: ertvelde/evergem
Berichten: 7.551
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door thePiano
Een tijdje geleden heb ik dit gepost, maar blijkbaar hebben ze nog niks geleerd.

Rotterdam levert antiracistisch handboek voor Antwerpse politie.

Dat het Antwerps politiecorps het niet zo nou neemt met de wet op het racisme is algemeen geweten. Niettegenstaande dat zij ook de eed op de grondwet hebben afgelegd, maar 'm blijkbaar nooit hebben gelezen, laat staan 'm 'objectief toepassen :/
Vele agenten kunnen niet of nauwelijks hun sympathie wegsteken voor extreem-rechts en meer in het biezonder voor het Vlaams Blok. En net zoals vele Antwerpenaars ergeren wij ons dan ook dood aan het selectief en racistisch optreden van een groot deel van de Antwerpse agenten.
Je moet maar eens proberen 's avonds, als geintegreerd Belgische Marokkaan, met een paar vrienden vanuit het Centraal station over de Meir naar de Groenplaats wandelen. Gegarandeerd dat je wel twee-drie keer staande wordt gehouden voor een paskontrole (en dan ben je d'r goed vanaf gekomen :/).

Maar........
....... er is verbetering op til !

In samenwerking met het Rotterdamse politiekorps en het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en voor Racismebestrijding werd het "Handboek discriminatie" uitgewerkt.
Typisch dat het 'weer' van de Nederlanders moet komen !

Het 150 bladzijden dikke handboek, waarvan elke Antwerpse politiezone en -dienst een of meerdere exemplaren krijgt, wil niks aan het toeval overlaten.
De eerste negen bladzijden geven een opsomming van definities van en verschillen tussen begrippen als 'vreemdeling', 'gastarbeider', 'migrant', 'allochtoon' en 'asielzoeker'. Hoofdstuk twee geeft een overzicht van de mogelijke reacties op uitingen van diskriminatie en racisme. Hoofdstukken drie, vier en zes geven de betrokken wetsbepalingen en -teksten. Hoofstuk vijf maakt met praktische tips een duidelijk onderscheid tussen volgens de racismewet strafbaar en niet-strafbaar gedrag. "Vuile jood, keer terug naar Israel", of bv "Dat ze alle migranten op nen boot zetten" of "Dat ze een bom onder hun bed plaatsen" is strafbaar.

[size=6]Nu nog een "Handboek voor internetgebruikers" en we zijn weer op het goede spoor [/size]

Uitspraken zoals bv van Wim Elbers (VB): ""Op het einde van de ramadan mogen de Belgen een enveloppe afhalen in de moskee". Waarschijnlijk zit daarin de portefeuille (met enkel nog de papieren) die Ali en zijn vriendjes Youssef , Kemal & Mehmet recentelijk van deze Belgen gejat heeft...", zijn dat ook uiteraard.
En hoe zou dat nu toch ne keer komen dat al die agenten rasist zijn geworden. Hebben ze plotseling het licht gezien.
Of zou dat komen omdat die pakkemannen met hun beide boots op de grond, en inde str.nt staan?
Die gasten zullen wel een héééél goeie reden hebben om rasist te worden denkt ge niet pianOla?
fernand is offline   Met citaat antwoorden