Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door oliepiek
Iedereen kent de situatie zoals ze ten tijde van de Soviets was: de universiteiten waren wereldberoemde centra van internationalisme, met studenten uit heel de wereld, zelfs uit de Niet-Gealigneerde Beweging. Racisme was totaal onbestaande, spontane solidariteit dreef een gemeenschappelijk project.
|
Hebt u Moskou of Leningrad ooit gekend in de jaren '70 - '80 ?
Onbestaand racisme ???
Spontane solidariteit rond een gemeen project ?????????
Ik heb grotendeels jonge mensen ontmoet met een mentaliteit die zelfs een Westerse ouwe zak van '80 jaar nog zou doen overkomen als een flukse en hippe kerel.
En wat dat racisme betreft: �*lles, maar dan ook �*lles wat niet netjes binnen het door de partij uitgetekende en gretig geconditioneerde straatbeeld paste, kon rekenen op een argwaan en zelfs vijandigheid die ik in het "verdorven kapitalistische Westen" nooit heb meegemaakt. Zélfs niet in het meest achterlijke boerendorp onder de kerktoren van de meest verstikkende smaldenkende pastoor.
Zeker dat je het hebt over de good old USSR en niet over -pakweg- Jamaïca?