Discussie: Dertien rechters
Los bericht bekijken
Oud 2 juni 2006, 22:24   #7
John Stufflebeam
Parlementslid
 
John Stufflebeam's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 april 2002
Locatie: Reetveerdegem
Berichten: 1.643
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Black Cat
Als dat geld gebruikt wordt voor een nationale bedreiging (terreur) is er gewoon geen sprake van transfers.
Daar wordt het dus niet voor gebruikt. Het grootste deel van het geld komt uit het Vlaams gewest. Het wordt vooral gespendeerd in Wallonië, waar de terreurdreiging het kleinst is.

Die vijf Waalse onderzoeksrechters kunnen niet nationaal ingezet worden, zelfs niet bij een concrete terreurdreiging. Reden is de taalrol: justitie kan en mag niet eisen dat die vijf Waalse onderzoeksrechters Nederlands kennen. En zonder die talenkennis zijn ze niet gemachtigd om in Vlaanderen te werken (zelfs niet in Brussel).

Het is interessant te kijken hoe die regionale verdeling is opgebouwd: vier in elk gewest. De dertiende onderzoeksrechter staat op de Duitse taalrol, en daarom heeft Wallonië er dus vijf.

Een dergelijke verdeelsleutel duikt steeds meer op (*): Vlaanderen krijgt een derde van het federaal geld, omdat het slechts één van de drie gewesten is.

[SIZE=1](*) NMBS investeringen, compensaties defensie[/SIZE]

Laatst gewijzigd door John Stufflebeam : 2 juni 2006 om 22:25.
John Stufflebeam is offline   Met citaat antwoorden