Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Fonske
Moet ik uitleggen wat pluralisme betekent? Dit wil zeggen: erkennen van verschillen, niet doen alsof er geen zijn.
|
Ik erken pluralisme
Citaat:
Het is niet omdat gij veel moeite moet doen om de voordelen te zien dat dat voor iedereen zo is.
Trouwens het gaat uiteindelijk niet over de aanvaarding van multiculturalisme, het gaat erover hoe ermee om te gaan. Multiculturalisme (meerdere cultureke entiteiten binnen één gemeenschap) is immers een feit en zal door de globalisering alleen maar toenemen. Als iedereen dat al eens zou aanvaarden kunnen we ons concentreren op hoe we heir mee moeten omgaan. Conflict en strijd zijn mischien ook een manier om er mee om te geen, deze zal echter geen duurzame oplossing brengen. Nogmaals pluralisme is de enige manier voor vreedzame coexistenitie (op voet van gelijkheid).
Ik maak mij trouqwens geen illusies, dat pluralisme zal niet enkel rust en vrede zijn. Conflict zal hiet nooit verdwijnen, er zulen af en toe wel botsingne zijn tussen de verschillende levensvisies. Maar zolang de regeles gelden van een plurale liberale democratie zal men in staat zijn deze op te lossen.
Extreme elementen( van beide zijden) zetten deze plurale liberale democratie echter op de helling.
M.a.w. ge zijt het voor de rest vans ons aan het verkloten.
|
Ik verkloot niets voor niemand. Ik wil pluralisme op wereldschaal. Dat betekend elk volk in zijn waarde en in zijn land, zodat het niet nodeloos gestoord wordt door de waarden en normen van een ander.
En nee, ik zie geen voordeel in het samenleven van verschillende culturen, die zich enkel aan elkaars waarden en normen gaan ergeren.
Het is niet omdat jij die andere aanvaart, dat hij jou ook aanvaart. Denk jij nu echt dat bv moslims positief staan tegenover ons. Dan zou je beter eens wat andere linkjes dan enkel die multicul rommel bekijken. Elke medaille heeft zijn keerzijde en ik wijs enkel op de pijnlijke kant, die de media voor ons verborgen wil houden.
"
Citaat:
Een" gedwongen pluralisme. Waar slaat dat nu op.
Ofwel hebt ge pluralisme ofwel niet.
Multiculturalisme (meerdere cultureke entiteiten binnen één gemeenschap) is een feit en zal door de globalisering alleen maar toenemen. Als iedereen dat al eens zou aanvaarden kunnen we ons concentreren op hoe we heir mee moeten omgaan. Conflict en strijd zijn mischien ook een manier om er mee om te geen, deze zal echter geen duurzame oplossing brengen. Nogmaals pluralisme is de enige manier voor vreedzame coexistenitie (op voet van gelijkheid).
|
Onze wetten dwingen mensen samen te leven en te werken, ook al kunnen die elkaar niet luchten. Denkt u daarmee wereldvrede te berijken?
Ik ben niet tegen globale samenwerking van mensen en volkeren, vooral niet op economisch vlak. Daar kan iedereen beter van worden, maar dat betekent nog niet dat elke streek zijn culturele waarden en normen moet aanpassen. Zo krijgen we geen pluralisme meer, maar hakken we alles fijn in een mixer. We krijgen een eenheidspap, waarin niets meer van de eigenheid van een volk overblijft.
Als je dat wil ... verdedig je geen pluralisme.
Citaat:
Trouwens ik weet niet of ge het gemerkt hebt maar deze site is niet bepaald een vertegenwoordiging van Vlaanderen. Hier lopen nogal veel extremen rond, jij incluus. Ik terke m.a.w. geen conlusies die andere postings.
|
Ik weet dat ik extreem ben en dat deert me niet. Ik ben extreem om te verdedigen wat er te verdedigen valt. Mijn land en de Europese culturen. Als jij dat inferieur wil noemen en wil opgaan in een multiculkoek, is dat jouw recht.
Voor individuen als jij zouden ze inderdaad een lapje grond moeten maken, waar we alles bij elkaar kunnen kappen. Dan kan de rest rustig zijn cultuur en eigenheid blijven houden.