Los bericht bekijken
Oud 16 juni 2006, 22:23   #75
Black Cat
Minister-President
 
Black Cat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 april 2006
Berichten: 4.205
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius Bekijk bericht
En waar wordt die feitelijke betrokkenheid ooit maar voor één seconde ontkend binnen het libertarisme? Ben je weer aan het etaleren hoe weinig je er echt van begrijpt?
Ken je je eigen filosofie zelfs niet? Libertarische orde is gebazeerd op het principe van "respect voor onderscheid" zoals Frank Van Dun het schrijft. Omdat de personen onderscheiden zijn, zijn ook de vruchten van hun werk, en dus hun eigendom netjes onderscheiden. Het gaat dus om het recht op onderscheid, lees soms: het recht op discriminatie. (zie ook de leuze boven Meer Vrijheid- de links pagina)

Eigendom wordt dus geconcipieerd als strikt persoonlijk, vandaar alle belastinghaat van jou&Co.

Dit onderscheidingsprincipe is strijdig met de feitelijkheid dat mensen zonder betrokkenheid zelfs niet kunnen bestaan.



Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius Bekijk bericht
Bijlange niet, ik hoef me niet aangesproken te voelen door de misdrijven die anderen gepleegd hebben. Is dat geen evidentie soms? Ik wacht nog altijd op die harde argumentatie van jou... Leg me eens uit wat mij persoonlijk kan aangewreven worden voor wat er lang voor mijn tijd is mispeuterd? Geef me daar eens een duidelijk antwoord op?
Als jou die persoonlijk werd verweten zou jou een persoonlijke schadeveroeding worden gevraagd. In dit geval wordt de Overheid een vergoeding gevraagd, d.i. collectieve schuld, geen persoonlijke. Ik heb ook geen persoonlijke schuld aan de armoede van Afrika, maar ik ben wel voorstander van ontwikkelingshulp.



Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius Bekijk bericht
Hoeveel partijen pleiten er voor belastingsverlaging? Zowat �*lle uitgezonderd de sossen (hoewel af en toe...) en de groenen. Allemaal op één hoop te vegen? Zit jij dan zo simpel in elkaar? Het VB pleit voor veel, maar NIET voor zelfbeschikking. (eigen VOLK eerst... dat "volk" is er voor mij teveel aan. Begint het een beetje te dagen?)
Het VB pleit voor zelfbeschikking van volkeren, die ook door libertariërs wordt verdedigd. Libertarisme is eigenlijk een soort auto-of ego-fascisme.
Of om een ander te citeren: "Libertarianism is uniformed capitalist greed in civil-rights clothing"


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius Bekijk bericht
De overheid is inderdaad altijd een aantasting van de individuele vrijheid. Waarom is "vrijheid" voor jou zo'n onbehapbaar begrip dat je het tiranniek noemt? Ik "dwing" immers niemand... jij daarentegen...
Je eist tiranniek dat je claim op groepsinspanningen, als van jou persoonlijk, wordt erkend. De eer opeisen van het werk van anderen, dat is libertarisme: jij en je eigendom zijn immers het produkt van het werk van anderen maar je eist absolute zelfbeschikking over jezelf en je eigendom op.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius Bekijk bericht
Waar haal je het vandaan dat libertarisme onverdraagzaam zou zijn? Het is de verdraagzaamheid zelve. Van welk genie zijn die woorden dan wel?
Kijk naar jezelf: je presenteert libertarisme als het einde van de filosofie.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius Bekijk bericht
Ach ach ach... de site van "meer vrijheid", nog zo ééntje die een paar losse tekstjes op een website aanneemt als de ultieme waarheid. Sorry hoor, maar ik heb die site even diagonaal doorgenomen en ben tot de conclusie gekomen dat er ook bijzonder veel rotzooi en niet terzake doend gezeik opstaat. Dus ja, de link extreem-rechts en libertarisme kan onmogelijk gemaakt worden; extreem-rechts en socialisme/communisme staan ontzettend veel dichter bij elkaar.

Tip: leer eerst je vijanden kennen vooraleer je jezelf hopeloos belachelijk maakt. Sun Tsu wist dat al.
Jammer voor jou staat die connectie ook op ander sites.

Mag ik aan "Meer Vrijheid" melden dat jij hen prutsers vindt, slechte uitdragers van het ware geloof?

De connectie is de volgende: libertariërs zijn anti-staat, fascisten zijn anti-democratische rechtstaat, vijanden van de vijanden zijn de vrienden.

Volk-fascisme (extreem-rechts) en Ego-fascisme (libertarisme) , zijn allebei fascismen.
__________________
"Ahimsa is een eigenschap van moedige mensen" (Mahatma Gandhi)

Laatst gewijzigd door Black Cat : 16 juni 2006 om 22:24.
Black Cat is offline   Met citaat antwoorden