Los bericht bekijken
Oud 23 juli 2006, 01:43   #1627
werkgroep morkhoven
Banneling
 
 
werkgroep morkhoven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 februari 2004
Locatie: Antwerpen
Berichten: 3.371
Standaard

Over wat die Amerikaanse uraniumraketten betreft die in Irak werden gebruikt, lees ik het volgende in het Algemeen Dagblad:


Spoedleverantie van bommen Israël

ANP
NEW YORK - De Amerikaanse regering heeft besloten met grote voorrang een lading precisiebommen naar Israël te verschepen.

Jeruzalem had daar vorige week om gevraagd nadat het bombardementen op Libanon was begonnen, meldde de Amerikaanse krant The New York Times zaterdag. Volgens ingewijden zou het kabinet van Bush relatief snel de beslissing hebben genomen en er bijna geen debat aan hebben gewijd. Onthulling van de leverantie, zo stelde de regering intern vast, moest worden vermeden omdat dat kwaad bloed zou kunnen zetten bij Arabische regeringen.

De levering maakt deel uit van een wapendeal die de VS en Israël vorig jaar al sloten. Israël kan volgens de overeenkomst putten uit een voorraad munitie wanneer het dat wil. Dat Jeruzalem om een versnelde levering heeft gevraagd, is volgens sommige militairen echter ongewoon en wijst erop dat Israël nog veel doelen in Libanon op het oog heeft. Het gaat onder meer om satelliet- en lasergestuurde bommen De Israëlische vraag naar precisiebommen wordt onder meer ingegeven door de tactiek die het volgt in Libanon, aldus de Amerikaanse krant. Het leger concentreert zich bijvoorbeeld op bunkers waar de Hezbollah-leiding zich zou kunnen ophouden en op lanceerplekken voor Hezbollah-raketten die zonder geleide projectielen nauwelijks te raken zijn.

Over het type bommen dat zal worden geleverd, wil het Pentagon geen mededelingen doen. Mogelijk krijgt Jeruzalem GBU-28 'bunker busters' geleverd. In de koopovereenkomst van vorig jaar zijn zeker honderd exemplaren van deze bijna 2500 kilo zware lasergeleide bommen opgenomen. Onduidelijk is of Israël al die bommen al heeft afgenomen.

Geplaatst op zaterdag 22 juli 2006 10:46 , laatste wijziging zaterdag 22 juli 2006 10:46
werkgroep morkhoven is offline   Met citaat antwoorden