Discussie: Cuba en Castro
Los bericht bekijken
Oud 29 juli 2006, 15:55   #425
tony p
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 10 januari 2006
Berichten: 950
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door groenzwarte commie Bekijk bericht
Ik vond de discussie vrij interessant, maar ik vraag me af waarom er opnieuw trotski-stalin tegenstellingen bijgesmeten worden. Dit gaat toch over Cuba, niet?
Zelf ben ik ex-LSP'er en nog steeds grote sympathisant. Als er één partij ter linkerzijde is waar ik vertrouwen in heb dan is het LSP.
Toch ben ik zelf helemaal niet akkoord met het LSP standpunt over Cuba (zowat de grootste reden waarom ik zelf geen lid meer wil zijn, omdat er idd foute informatie verstrekt wordt) en vind ik dat Tony hier zowat de enige is die met een zinnige inhoudelijke argumentatie aankomt.
Alleen Tony, je laten vangen aan de Stalin discussie is een beetje dom. Voor de meeste forumlezers staat Stalin gelijk aan massamoord, dictatuur,... (inclusief voor mij trouwens). Door je hieraan te laten vangen vrees ik dat veel van je (overigens volledig correcte) argumentatie ivm Cuba niet meer serieus genomen zal worden. Spijtig...
Sorry he maar die recente discussie was wel een Trotsky-Lenin tegenstelling. En heel die toestand heeft inderdaad geen zak met Cuba te maken.

Toch even een bedenking:
Che Guevara beschouwde Stalin als een groot marxist, dat heb ik op http://forum.politics.be/showpost.ph...8&postcount=15 uitgelegd.
Fidel Castro was (en is) toch wel wat kritischer tegenover Stalin. Zie bijvoorbeeld http://marxists.org/history/cuba/arc...1992/06/03.htm (onderste helft vh artikel) of http://emba.cubaminrex.cu/Default.aspx?tabid=5503 (in het Spaans) waar hij bv over "autoritaire, brutale, repressieve methodes" spreekt.
Wat is nu de houding van LSP tegenover Che en Fidel?
Che is voor hen een "symbool van strijd" (en terecht), al hebben ze wel kritiek op zijn methodes van revolutie voeren (zie http://www.lsp-mas.be/marxisme/che.html voor de volledige brochure, http://www.lsp-mas.be/lsp/archief/2005/08/06/che.html voor een korte samenvatting*). Maar over het algemeen dus een positief beeld van Che, een anti-bureaucraat (was ook zo).
Fidel daarentegen staat, volgens LSP toch, aan het hoofd van een bureaucratische kaste, die op http://www.geocities.com/militantarc.../172/CUBA.html zelfs 'stalinistisch' wordt genoemd. Ik weet dat dat een artikel uit 1998 is en dat LSP daar tegenwoordig niet meer in zo'n termen over spreekt, maar hun houding is toch zeker niet fundamenteel veranderd en Jonas zegt hier toch ook: "Hun privileges zijn grotendeels dezelfde als die van een typisch stalinistische kaste".
Zoek de logica.
tony p is offline   Met citaat antwoorden