Los bericht bekijken
Oud 21 augustus 2006, 23:28   #43
Jozef Ostyn
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 27 maart 2004
Berichten: 15.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Groentje-18 Bekijk bericht
Iran heeft een ontzettend jonge bevolking, 70% van hun is minder dan 30 jaar en de helft is jonger dan 20, door het actieve bevolkingsbeleid dat de regering voerde om een robuuste Islamitische staat te creëren.
Deze jonge bevolking is vooral geïnteresseerd in werkgelelegenheid opdat er een hoge werkloosheid is [degenen die de middelen hebben migreren dan ook naar bv Noord-Amerika waar ze heel veel successen boeken (43% van hun zit er in topfuncties tgo 20% van de eigen Amerikaanse bevolking) dit in scherp contrast met hun landgenoten in Europa waar ze meestal een zwakke sociaal-economische positie hebben], is minder conservatief en ergo voorstander van een minder strikte interpretatie van de Koran. De geestelijke leiders doen echter weinig aan de vragen van de jonge bevolking en voeren geen economische hervormingen door.
Maar in Iran mag men stemmen vanaf 15 jaar. Dit heeft tot gevolg dat de volksvertegenwoordigers die in het parlement zitten er ook minder conservatieve opvattingen op nahouden. Verwacht wordt dan ook dat er een revolutie zal optreden.
U vergist zich volledig. Het Parlement wordt gedomineerd door conservatieven. De hervormers hebben onder de vorige president, Khatami, volledig hun onmacht gedemonstreerd.

Laatst gewijzigd door Jozef Ostyn : 21 augustus 2006 om 23:28.
Jozef Ostyn is offline   Met citaat antwoorden