Los bericht bekijken
Oud 30 augustus 2006, 17:08   #1
drosophila
Eur. Commissievoorzitter
 
drosophila's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2005
Locatie: Galaxias Kyklos
Berichten: 9.724
Standaard Het Vaticaan en fictie

Turkse roman lokt hevige reacties uit bij kerkelijke autoriteiten
In kerkelijke kringen in Turkije is met ontzetting gereageerd op de publicatie van het boek "Papa'ya suikast" (Aanslag op de paus) met als ondertitel "Wie zal Benedictus XVI in Istanboel ombrengen?". De roman van auteur Yücel Kaya ligt in de boekhandel, drie maanden voor Benedictus XVI een bezoek brengt aan Turkije.

Mgr. Louis Pelatre, apostolisch vicaris in Turkije, betreurt de publicatie van de roman. Volgens Luigi Padovese, apostolisch vicaris in Anatolië, en Antonio Lucibello, apostolisch nuntius in Turkije, komt de veiligheid van de paus echter niet in het gedrang als hij in november Turkije bezoekt.

Volgens de roman wordt de paus bij zijn bezoek aan Istanboel vermoord. In 336 bladzijden verhaalt de auteur over intriges en complotten waarin Opus Dei en de Turkse geheime dienst een rol spelen. Een van de hoofdfiguren is een kardinaal die per se paus wil worden.
(Belga 15:40)
drosophila is offline   Met citaat antwoorden