http://www.standaard.be/Artikel/Deta...MF31082006_007 :
<< België maakt vingerafdruk verplicht voor reizigers uit VS
BRUSSEL - Amerikanen moeten voortaan hun vingerafdrukken laten nemen als ze een visum willen om naar België te komen. Een proefproject loopt in de Belgische ambassade van Washington en in enkele Afrikaanse landen. Op termijn kan de verplichting gelden voor alle niet-EU-burgers.
Visumaanvragers die vanuit Washington, Kinshasa en Lubumbashi (Democratische Republiek Congo) en Bamako (Mali) naar België willen reizen, moeten hun vingerafdrukken bij de ambassades en consulaten achterlaten. Hetzelfde geldt al voor Belgen die naar de Verenigde Staten willen.
De vingerafdruk van de reiziger op het visum wordt dan bij aankomst vergeleken met de vingerafdruk die op de ambassade werd geregistreerd, om persoonsverwisseling te voorkomen. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Karel De Gucht is de maatregel noodzakelijk voor een doeltreffende grenscontrole.
België werkt voor het proefproject nauw samen met Frankrijk. Eind dit jaar zal België het experiment uitbreiden naar een twintigtal landen. Dan zullen er acht EU-lidstaten meedoen. >>
Wat denken jullie hier van ?
Zal deze maatregel in de VS zonder morren aanvaard worden, of komt het tot een 'confrontatie' ?