Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mitgard
tenminste eerlijk en oprecht, die mannen van BBET.
die winden er geen doekjes om en tonen wie ze zijn. 'kijk wij zijn uitschot en we zijn er fier op.' goed, daar weet je wat je aan hebt.
in tegenstelling tot 'fatsoenlijk' rechts, de nieuwrechtse politieke correcten in italiaanse maatpakken, lederen salons en villa's met zwembaden. de kampioenen van de hypocrisie. hier eens de partij van de kleine man uithangen, en daar met topindustriëlen tijdens een zesgangendiner uit de doeken doen hoe ze de arbeidersbeweging zal kraken.
|
Dat is dan ongeveer zoals in Zweden:
Citaat:
Is de afgang van premier Persson dan toeval? Nee. Als de drie linkse partijen maar 171 zetels in de Rijksdag hebben veroverd, tegenover de 178 van het rechtse blok, dan ligt dat aan twee zaken.
Vooreerst heeft premier Göran Persson door een reeks schandalen zijn eigen geloofwaardigheid ondermijnd. Zo was er het stuntelige optreden na de tsunami-catastrofe, waarbij meer dan vijfhonderd Zweden om het leven kwamen. Verder bleken er onder meer problemen met een landgoed dat Persson voor de prijs van anderhalf miljoen euro had gekocht. De Zweedse vakbonden vonden dat ongehoord voor een sociaal-democraat.
Dan presteerde de premier het om op 1 mei de werkloosheid tot taboe te verklaren tijdens de parlementsverkiezingen. Het officiële aantal werklozen ligt immers op maar 6,5 procent.
De kracht van het rechtse blok is juist dat het met een kant-en-klaar programma naar de kiezer is gestapt. Het scheppen van nieuwe banen en een gunstig klimaat voor kleine ondernemingen is de eerste prioriteit.
|
Dat zal U, als schijncorrecte, natuurlijk niet storen...
Bron: De Standaard van 19/9/06