Elk jaar kijk ik weer reikhalzend uit naar nog een moslims wetenschapper die een Nobelprijs waardig zijn zou, maar ook dit jaar was het weer een teleurstelling.
Het blijft dus bij die ene, namelijk Ahmed Zewail, een Egyptenaar die in de VS studeerde en werkte en in 1999 de Nobelprijs "Chemistry" ontving.
Nou ja, er zijn weinig volgelingen van Mohammed die om kunnen gaan met zaken die niet in de koran voorkomen, zoals de onderwerpen voor dewelke dit jaar de prijzen werden toegekend:
- Physiology or Medicine: "for their discovery of RNA interference - gene silencing by double-stranded RNA"
- Physics: "for their discovery of the blackbody form and anisotropy of the cosmic microwave background radiation"
- Chemistry: "for his studies of the molecular basis of eukaryotic transcription"
- Economic Sciences: "for his analysis of intertemporal tradeoffs in macroeconomic policy"