ego
Wat betekent dat eigenlijk? Waarom is het voor ons (mensen) nodig om een deel van onszelf verborgen te houden voor de buitenwereld? Zijn wij hypocriet of zijn wij bang dat anderen ons niet zullen accepteren wanneer ze meer van ons privé leven weten?
Zakelijk is alles wat je bespreekbaar kan maken.
Privé is iets dat je voor jezelf houdt.
Ik vergelijk het met dit voorbeeld. Een collega ziet er heel erg goed uit, hij loopt altijd in een mooi pak maar hij heeft gaatjes in zijn sokken. Hij zei “ wat maakt het nou uit, niemand ziet het toch?”. En zo is ons privé leven, “ niemand ziet het toch”.
Ik vraag me af waarom wij het nodig vinden om duidelijke onderscheid te maken tussen privé (een deel van ons dat wij voor altijd voor de buitenwereld verborgen houden) en zakelijk/sociaal (een deel van ons dat wij naar buiten kunnen brengen). Heeft het te maken met sociale acceptatie of zijn wij gewoon niet eerlijk tegenover de buitenwereld en uiteindelijk tegenover onszelf?
Laatst gewijzigd door nubian : 18 oktober 2006 om 12:47.
|