De VLD'ers zelf denken in ieder geval dat ze nu weer goed bezig zijn. Dat blijkt uit de peilingen van de stemmenkampioen.
	Citaat:
	
	
		| Weekvraag 73: VLD’ers zien partij sterker worden zonder Dedecker 
 BRUSSEL — Een meerderheid aan VLD-kiezers denken dat hun partij sterker zal worden, nu Jean-Marie Dedecker weg is. 49,3 % is daarvan overtuigd. 38,2 % van de VLD’ers vindt het vertrek van Dedecker een verzwakking. Dat aantal komt perfect overeen met het resultaat van Dedecker in de voorzittersverkiezingen (38 %). Dat blijkt uit de wekelijkse peiling van ‘De Stemmenkampioen’.
 Opmerkelijk: de VLD-partijleden zijn positiever over de toekomst van
 hun partij dan de kiezers. Bij de leden ziet 56 % de VLD versterken,
 slechts 36 % vreest een verzwakking.
 Groenen en socialisten verwachten eveneens een versterking van de VLD door het wegvallen van dissident Dedecker. CD&V’ers en VB’ers daarentegen verwachten massaal een verzwakking van de liberale partij. (LVDK)
 |