Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jan hyoens
ja en? omdat jij een paar pipo's kent die jointjes roken zonder ze dat er iets aan over houden (ben ja daar wel zeker van) en langs de andere kant een paar pipo's die zichzelf kapot drinken is jouw besluit dat joints ongevaarlijk zijn? besef dan maar goed dat dit enkel jouw persoonlijke gedachtenkronkel is en dat er wetenschappers en hulpverleners zijn die 100 keer meer mensen kennen met drugsproblemen die het tegenoversgestelde beweren.
Wie moeten we geloven denk je?
|
Het is geen kwestie van of de ene of de andere geloven, maar beide feiten in verhouding te zien. Hulpverleners komen uiteraard in contact met mensen met drugsproblemen, daarom zijn het ook hulpverleners. Wie af en toe een jointje rookt zonder problemen zoeken ook geen contact op met hulpverleners. Je zegt toch ook niet: "dokters ontmoeten in hun praktijk enkel mensen die ziek zijn, dus iedereen is ziek".
Beide feiten geven samen een genuanceerder beeld dan het idee dat joints altijd ongevaarlijk of altijd gevaarlijk zijn. Er zijn gewoon mensen die er beter tegen kunnen dan anderen en er zijn mensen die totaal niet tegen alcohol of cannabis kunnen. Die grens ligt bij iedereen anders en wie die persoonlijke grens niet respecteert veroorzaakt problemen (voor zichzelf of voor anderen).