Los bericht bekijken
Oud 8 november 2006, 17:04   #3
Dr. Strangelove
Minister
 
Dr. Strangelove's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juni 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.288
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB Bekijk bericht
Ik sta er een beetje verbaasd over dat de communisten van het forum nog geen vreugdedansje gemaakt hebben. Het kleine broertje van Castro heeft de verkiezingen gewonnen in Nicaragua met een landslide victory.

Hij mag dan al de internationale ingeruild hebben voor John Lennon, en het marxisme voor een aanpak die hij zelf 'pragmatisch' noemt, toch blijft het een merkwaardig feit dat een communist rechtsreeks verkozen wordt.
Niet zo merkwaardig. Ortega was al eens eerder rechtstreeks verkozen, eind jaren '80. De liberale presidenten die na hem volgden bleken ofwel corrupt (Alleman) of incompetent. Ten slotte is de liberale partij in twee gescheurd.

Het sandinisme heeft zich trouwens steeds onderscheiden van het communisme doordat ze altijd democratische verkiezingen hebben georganiseerd, zelfs temidden van de Contra-terreur. Ortega kreeg ook de steun van de katholieke kerk, een niet onbelangrijke factor in Centraal Amerika.
__________________
Be an independent thinker. There is no other kind.

Laatst gewijzigd door Dr. Strangelove : 8 november 2006 om 17:04.
Dr. Strangelove is offline   Met citaat antwoorden