Los bericht bekijken
Oud 14 november 2006, 14:46   #1
Bierke
Minister-President
 
Bierke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2006
Berichten: 4.767
Standaard Zware straffen voor te luide Gentse cafés

De correctionele rechtbank van Gent heeft dinsdag zware straffen uitgesproken voor de uitbaters van vijftien Gentse cafés bij een themazitting rond geluidsoverlast. De uitbaters kregen boetes tot 11.000 euro, tot twee maanden voorwaardelijke celstraf en een verbeurdverklaring gaande tot 18.000 euro.

Drie cafés kregen bovendien een exploitatieverbod opgelegd wegens het overtreden van de milieuvergunningsplicht. Het Gentse gerecht wou met de themazitting een signaal geven dat geluidsoverlast niet getolereerd wordt.

90 decibel

Veertien beklaagden die verantwoordelijk zijn voor vijftien cafés in de Gentse uitgaans- en studentenbuurten, moesten verschijnen wegens overschrijdingen van de geluidsnorm van 90 decibel. Vier caféuitbaters stonden ook terecht voor het overtreden van de milieuvergunningsplicht.

Een vergunning is noodzakelijk voor cafés die een oppervlakte van meer dan honderd vierkante meter hebben en waar gedanst wordt. Volgens het openbaar ministerie hadden eerdere minnelijke schikkingen niet het gewenste effect op de beklaagden. Omdat geluidsoverlast op langere termijn gehoorschade veroorzaakt bij het cli‘nteel, ging het parket drie weken geleden over tot de themazitting.

Ook stemvolume gemeten

De rechter sprak dinsdag zware straffen uit, maar de advocaten van de meeste cafébazen zijn van plan beroep aan te tekenen. Ze hadden op de themazitting de vrijspraak gevraagd.

De cafébazen voerden aan dat de overschrijding van de geluidsnorm niet door hen veroorzaakt wordt. Bij de controles zou niet alleen de muziek gemeten zijn, maar ook het stemvolume van de bezoekers. De cafés die een exploitatieverbod opgelegd kregen, mogen open blijven zolang de beroepsprocedure loopt. (belga/hln)

-------------------------------------------------

Onbegrijpelijk.. langs de ene kant ligt de helft van België te roepen om verdraagzaamheid.. maar de eigen jeugd plezier laten beleven is onmogelijk. Toen ik een aantal jaar geleden in Gent studeerde was de Overpoortstraat een samenscholingsplek voor jongeren, waar je genoeg kon feesten en alles dus mooi geconcentreerd zat. Wat deze politiek correcte rechtbank hiermee bereikt is gewoon verspreiding van de uitgaande jeugd over een stad, waardoor je overal "homeparties" krijgt. Natuurlijk gebeuren "homeparties" niet op dagelijkse basis maar volgens mij gaat er toch een stuk meer volk van geluidsoverlast last krijgen. Graag had ik eens een andere wind gehoord, niet in de trend van "de wet is de wet" want dan kan je ook voetbalstadia etc aanklagen.
__________________
... het enige zachte is dons ...
“You can ignore reality, but you can’t ignore the consequences of ignoring reality.” - Ayn Rand
Bierke is offline   Met citaat antwoorden