Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door M60
Je hebt een ziekte en je hebt een symptoom. Slechte dokters en politici pakken het symptoom aan, goeie dokters en goeie politici proberen de mens en de samenleving te genezen. De vraag is dus; waardoor wordt criminaliteit veroorzaakt? Mensen worden in ieder geval niet crimineel omdat ze te weinig flikken of soldaten zien rondlopen (het zou nogal wat zijn in de meeste stabiele en beschaafde landen); dus méér politie en méér soldaten is geen oplossing van het probleem.
Wat is de oorzaak van het probleem dan wel, en wat zijn de mogelijke oplossingen?
|
W&V stelt zich op het vlak van veiligheid genuanceerd op. W&V is van oordeel dat een goed sociaal beleid en de strijd tegen sociale uitsluiting belangrijk zijn om criminaliteit te voorkomen,
maar dat preventie alleen niet volstaat. Er is dus ook nood aan een repressief luik. W&V vindt dat iedereen het fundamentele recht heeft op veiligheid. Veiligheid is immers een fundamentele basisbehoefte voor de mens!!!!!! De toenemende onveiligheid noopt in elk geval tot dringende en passende maatregelen. Het leger inzetten om onder meer in de grote steden orde op zaken te stellen en om de grenscriminaliteit aan te pakken, is dan ook een te overwegen optie. Uiteraard dient dat slechts te gebeuren tot de uit de hand gelopen toestand hersteld is.
In ieder geval is W&V van oordeel dat de zwijgende meerderheid van de bevolking zich niet moet laten gijzelen door een criminele minderheid. [size=6]
De zwijgende meerderheid heeft recht op veiligheid.[/size]