De Belgicisten tonen weer eens hun totale onwetendheid. Elementaire FEITEN kennen ze niet eens, maar hoog van de toren blazen, dat is hun specialiteit:
1. Er bestaat in géén enkele gewest een openbare vervoersmaatschappij die 'SPIP' noemt. In Vlaanderen heet dat 'De Lijn' en in Brussel de 'MIVB', en in Wallonie 'TEC'. Had u het soms over de bussen in Timboektoe?
2. Sinds wanneer mogen Vlaamse universiteiten niet meer autonoom beslissen welke sociale vorozieningen zij hun studenten aanbieden. In de ene gemeenschap besteedt men liever wat meer geldt aan versnipperde instyellingen en bureaucratie, in een andere méér voor sociale huisvesting, studentenvoorzieningen etc.
2.b. Welke achterbakse afgunst is dat nu om de eigen keuzen van autonome overheden en instellingen te bekritiseren.
3. En de volgende keer dat ge nog eens hypokriet begint te mekkeren over ongelijkheid, begin dan eens aan de véél ernstige ongelijkheden zoals:
* de grove weigering om Vlamingen in Brusselse ziekenhuizen in het nederlands te onthalen;
* het feit dat er per duizende werknemers maar liefst 1,5x zoveel ambtenaren zijn langs Franstalige kant dan langs Vlaamse kant;
* de véél hogere laksheid tegenover misbruiken in SZ;
* het feit dat de Franstalige overheid dankzij de transfers vanuyit Vlaanderen over MEER middelen per inwoners/leerling/student beschikt dan de Vlaamse (wordt ook bevestigd door papers van Franstalige ekonomisten.
....
4. Belgische én Europese hoven hebben het recht voor de autonomie deelstaatsoverheden om eigen en verschillende beleidsklemtonen te leggen meerdere malen bevestigd en dat o.m. tegenin klachten van FDF die zich erover bekloeg dat het discriminatie zou zijn wanneer de Vlaamse overheid géén franstalige scholen wil subsidieren in het ééntalige Vlaamse gebied.
Kortom, wat de BUH eiust is eigenlijk de afschaffing van alle feitelijke bestuurslijke autonomie voor de gemeenschappen. imemrs, van zodra Vlaanderen het -met MINDER middelen uit de belgische kas- ergens beter wil doen, dan beginnen de belgicistische nijdigaards te keffen. De maskers vallen dus.
Erger, zoiets kan men zelfs géén eerbaar belgisch-gezind betoog meer noemen, want véél te hypokriet, onkundig en oneerlijk.
Uw vergelijking van het Vlaamse beleid met het nazisme en het apartheidsregime is ronduit beledigend, en verregaand racistisch anti-Vlaams.
Géén wonder dat men zo'n strafbare mening in de laffe anonimiteit uit. Wie durft zijn eigen naam en adres onder zo'n mening zetten? Overigens, het is bijzonder dat een anoniem persoon beweert in naam van een vereiging te spreken. ook dat lijkt me strafbaar. Wie zegt dat u wel iets met de BUB te maken heeft.
Rudi Dierick
1040 Etterbeek
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tacitus
Stop apartheid in Brussel
De B.U.B. neemt met verbijstering kennis van het feit dat Nederlandstalige universiteiten in Brussel een gratis abonnement geven voor studenten op de SPIP (Gewestelijke vervoersmaatschappij). Dit geldt niét voor de studenten aan Franstalige universiteiten. Voor ons is dit niet alleen een flagrante schending van het gelijkheidsbeginsel, maar meer nog een schending van de rechten van de mens. Dit is een stap in de richting van apartheid. Wij eisen onmiddellijk een stop van deze schandalige ‘raciale’ scheiding, deze schandvlek van de haat tegenover anderstaligen. Geen anderstalige reclame, scheiding op de bussen, andere belastingsschalen... De bevolking wordt op geruisloze wijze gesegregeerd. Het is duidelijk dat dit een initiatief is van reactionaire krachten die geen mededogen kennen. Eerdere voorbeelden van zo'n fenomenen vonden we in het Duitsland van de nazi's en in Zuid-Afrika. Wordt vervolgd!
|