Los bericht bekijken
Oud 14 december 2006, 15:47   #372
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Deze mail kwam net bij mij binnen:

Citaat:
Beste VVB'er

Gelieve hierbij de persmededeling te vinden die de VVB vandaag verspreidt i.v.m. de nep-onafhankelijkheid van Vlaanderen op de RTBf. Zoals je daarin zal lezen, was de VVB op de hoogte van het hele opzet, meer zelfs, de VVB werkte er aan mee.
Aangezien ook wij volstrekte geheimhouding hadden beloofd, konden we jullie dan ook niet vooraf op de hoogte brengen van deze uitzending. Personen die de uitzending hebben gemist, kunnen we geruststellen. We hebben de uitzending op harde schijf opgenomen. We hopen vanaf volgende week dvd-kopies tegen kostprijs (dvd + verzendkosten) aan de geïntereseerden te kunnen aanbieden. Een seintje naar [email protected] volstaat.

Met vriendelijke groet,

Steven Vergauwen
directeur VVB vzw

De Vlaamse Volksbeweging (VVB) verheugt zich niet alleen in de commotie rond de nepuitzending "Vlaamse onafhankelijkheid" van de RTBf. De VVB is blij dat iedereen de afgesproken geheimhouding bewaarde, zodat de uitzending toch mogelijk is geweest. De makers van het programma hadden eerder het verbod gekregen om een realistische documentaire over het onafhankelijkheidsdenken te maken. De keuze voor docu-fictie bleek een schot in de roos.

Zoals de kijkers konden opmerken waren van VVB-zijde niet minder dan vier personen bij het project betrokken. Voorzitter Rita De Bont, ondervoorzitter Herman Suykerbuyk, ere-voorzitter Peter De Roover en bestuurslid Paul Blyweert zorgden er mee voor dat de onafhankelijkheid van Vlaanderen wereldwijd in de aandacht kwam en zal komen. Want hier stopt het niet mee. Zelfs Amerikaanse weekbladen, zoals Time-magazine, namen vandaag al contact op met de VVB om meer te vernemen over het Vlaamse onafhankelijkheidsstreven en om contacten te kunnen leggen met o.a. personen uit de groep rond het Warandemanifest.

De RTBf-reportage heeft het onafhankelijksthema in de actualiteit gebracht, en is in dit opzicht een bonus. Anderzijds waren bepaalde onderdelen van het programma pure kolder. Trams die stoppen aan de gewestgrens, monarchen die vluchten naar Congo, politiemannen aan de taalgrens, een paar duizend angstige telefoontjes..., te gek om los te lopen. Alsof een rustig en vreedzaam proces naar onafhankelijkheid - cfr. het uiteengaan van Tsjechen en Slovaken - hier niet haalbaar zou zijn.

Het wordt nu uitkijken hoe sommige Franstaligen en de belgicisten de "opschudding" over de reportage zullen proberen te gebruiken om Vlaanderen schade te berokkenen en de "opgeblazen paniek" een voorwendsel wordt om de onderhandelingen over staats(her)vorming te bemoeilijken.

De VVB wil vandaag dan ook al bekendmaken dat ze - aansluitend op het debat in de RTBF-uitzending - op zaterdag 6 oktober 2007 naar de Waalse hoofdstad Namen trekt. Onder de noemer "Namendag" zullen daar in een constructieve sfeer contacten worden gelegd tussen de Vlaamse independisten en de Waalse media, overheden en socio-culturele wereld.

Meer VVB-duiding over de RTBf-zaak: lees Actueel op www.vvb.org.
Ik heb meteen mijn lidmaatschap opgezegd.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden