Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Don Quichote
Wat is cdv van plan met de staatshervorming?
Eigen bevoegdheid krijgen aangaande arbeidsproblematiek.
Voorbeeld :
De mogelijkheid van het recht van werkloosheidssteun in Vlaanderen beperken in de tijd... of er strengere voorwaarden opleggen.
Lees ; De Vlaming wat aanporren meer actief te zijn.
Uiteraard blijven de geldstromen rijkelijk naar wallonie vloeien, zodat het krentzitten en het graaien aldaar , kan verder gaan.
En dan gaan cdv, bijgestaan door spa en vld, het voorstellen als een Vlaamse overwinning.
Dat is zowat het enige wat die kwallen gaan gedaan krijgen.
Alles wat meer verantwoordelijkheid van wallonie vraagt, zal een "non" krijgen.
Leterme gaat dat solidariteit noemen.
|
Hier is uw informatie foutief. Wanneer dat het enige is wat ze gedaan krijgen, zullen ze niet in een regering stappen.
Het is de SP-A die enkel een splitsing van werkgelegenheidsbeleid wenst.
Wij wensen het volgende:
Citaat:
Zo worden de Vlamingen bevoegd voor onder meer gezondheidszorg en gezinsbeleid, voor werkgelegenheid, voor mobiliteit (inclusief de NMBS), telecommunicatie en wetenschapsbeleid en kunnen we een eigen beleid voeren inzake personenbelasting en vennootschapsbelasting. Ook in de organisatie van de veiligheidsdiensten en de justitie moeten de deelstaten over meer autonomie beschikken.
Essentieel is dat Vlaanderen een eigen sociaal-economisch, fiscaal en financieel beleid kan voeren, op maat van de Vlamingen.
Ten gronde willen CD&V en N-VA een duidelijke, doorzichtige staatsinrichting waarbij het zwaartepunt, zowel qua bevoegdheden als qua middelen, bij de deelstaten komt te liggen. Een moderne democratische staat is van onder naar boven opgebouwd. Dus kiezen CD&V en N-VA ondubbelzinnig voor een verdere confederale evolutie waarin de bevoegdheden van de federale overheid afgelijnd worden en alle andere bevoegdheden de deelstaten toekomen
|
Natuurlijk zullen we dit niet allemaal krijgen, waar we stappen NIET in een regering wanneer niet het grootste deel hiervan zal gerealiseerd worden.
Zoals gezegd, we hebben de garantie van CD&V op een staatshervorming even groot als de Sint-Michielsakkoorden.
We kunnen misschien wensen dat het nog meer zou zijn, dat we direct naar een onafhankelijk Vlaanderen zouden kunnen gaan, maar dat valt momenteel nog niet te realiseren.
Of we er nu blij mee zijn of niet, het Vlaams kartel is de ENIGE keuze om nu meer Vlaanderen te realiseren via staatshervormingen.
[FONT="][/FONT]