Als extreem-rechts bourgeois-bladje heeft De Tijd natuurlijk een punt wanneer het klein-links bekritiseert. Beide ideologische groupuscules zijn meer verwant met elkaar dan ze graag laten blijken; en dat komt nu net mooi naar voor in dit soort lullige krantenartikels, geschreven door het banaal soort journaille dat van zichzelf meent dat het kritisch is; u kent ze wel, de obediënte, gehoorzame hofschrijvers van braaf rechts.
Maar nu to the point. Nergens in de schoolboekjes in burgerlijk Europa -- noch in de klein-linkse, noch in de imaginaire burgerlijk-rechtse -- vind je de banaliteiten van de geschiedenis vermeld, zoals daar zijn: de massale exterminatie van gekoloniseerde volkeren; het feit dat het 'Verlichte' en 'burgerlijke' Europa het meest barbaarse, wilde, ongeciviliseerde, gestoorde en gewelddadige continent in de geschiedenis van de mensheid is geweest; de permanente oorlogen die het Westen sinds 1945 voert tegen de democratie en de mensenrechten in de Derde Wereld; de lulligheid en petitesse van de globalisering als systeem en van de plundering van de planeet die er het gevolg van is; de haat tegen de Rede en de democratie die het Westen zo kenmerkt, enzovoort en zoverder. De gewone, meest voor de hand liggende historische feiten dus.
De normale, eenvoudige aspecten van de geschiedenis worden door zowel klein-links als burgerlijk-rechts nergens vermeld, noch op school, noch in het intellectuele discours, noch in de media. In plaats daarvan wordt op onwaarschijnlijke banaliteiten gehamerd alsof die van enig historisch belang zijn.
Gelukkig is de macht van die elitaire groupuscules stilaan aan't verdwijnen, en wordt weldra de geschiedenis geschreven door gewone, rationele, matig verstandige mensen, die een zekere greep op de werkelijkheid hebben. Het Westerse onderwijs wordt per slot van rekening enkel nog doorgegeven aan een onnozel klein groepje mensen dat in de grote beweging van de geschiedenis binnenkort geen enkel belang meer heeft.
Kortom, ik laat klein-links en braaf-rechts graag genieten van hun eigen fantasietjes, nu het nog kan. Maar ze moeten wel inzien dat hun jaren geteld zijn; hopelijk maakt dat de lectuur er voor hen aangenamer op.
Laatst gewijzigd door C2C : 2 januari 2007 om 00:55.
|