Los bericht bekijken
Oud 4 januari 2007, 09:01   #89
Jozef Ostyn
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 27 maart 2004
Berichten: 15.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door FIK Bekijk bericht
Klopt ook niet helemaal. De stemmen blijven verdeeld worden volgens het meerderheidssysteem, maar in Maine (4) en Nebraska (5) kunnen ook aparte districten gewonnen worden.

Concreet: de statewide winner krijgt sowieso 2 kiesmannen, maar de overige kiesmannen (nog 2 in Maine en 3 in Nebraska) moeten apart gewonnen worden per district (ME is dus verdeeld in 2 en NE in 3 districten). Maar ze blijven wel toegewezen worden volgens het meerderheidssysteem: de winnaar van een district krijgt die ene kiesman.
Het is wel nog nooit voorgevallen dat de kiesmannen binnen één staat gesplit werden op deze wijze.

In 2004 won Bush in Nebraska de volledige staat en was hij ook nog eens de beste in de drie districten apart: dus +5 voor Bush.
Kerry won Maine en de twee districten apart: +4 voor Kerry.
Het is inderdaad geen echte proportionele verdeling, maar het wijkt wel af van de gebruikelijke winner takes all op niveau van de staat.
Jozef Ostyn is offline   Met citaat antwoorden