Los bericht bekijken
Oud 10 januari 2007, 14:17   #91
Pelgrim
Secretaris-Generaal VN
 
Pelgrim's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dr. Strangelove Bekijk bericht
Precies, dat vind ik ook. Het probleem met de term "volk" is dat het zo'n vage term is. Hoe bepalen we wie al dan niet tot het volk behoort: burgerschap, taal, cultuur, of nog veel erger zelfs : religie of afstamming?

Het tweede grote probleem met het begrip "volk" is at het altijd zal worden misbruikt door de heersende klsse om de staus quo te bepleiten en een beeld te creëren van fictieve harmonie binnenin dit "volk". Ik ben natuurlijk geen "wetenschappellijk marxist" zoals Jonas, ik ontken immers het wetenschappelijke karakter van deze filosofisch-ideologische stroming, maar ik heb toch wel één en ander opgestoken uit marxistische litteratuur. Het lijkt mij dan ook logisch dat de ontkenning van onderlinge klassentegenstelligen binnen het "volk" de voornaamste reden is dat socialisme en naionalisme moeilijk samengaan. Ik weet dat dit in Schotland bvb anders ligt, maar dat heeft specifieke historische oorzaken. Het is geen bewijs dat deze coaltitie tussen links en volksnationalisme een evidentie is.

Maar meer specifiek over Vlaanderen: ik ben van mening dat het belgicistisch royalisme van velen ten linkerzijde, vooral in Franstalig België, een grote vergissing is. Als het VB het koningshuis aanvalt dan is het een zeer domme reactie om het koningshuis te verdedigen. Men hoeft niet mee te huilen met de wolven in het bos, men kan als progressief zeker totaal andere republikeinse accenten leggen dan de rechtse Vlaams-nationalisten.
Er zitten een paar typische denkfouten in die tekst.

Hoe bepalen we wie al dan niet tot het volk behoort: burgerschap, taal, cultuur, of nog veel erger zelfs : religie of afstamming?

Is 'iedereen die binnen de staatsgrenzen van Vlaanderen woont' niet goed en concreet genoeg?

Het tweede grote probleem met het begrip "volk" is at het altijd zal worden misbruikt door de heersende klsse om de staus quo te bepleiten en een beeld te creëren van fictieve harmonie binnenin dit "volk".

vandaar dat kwasi elke bestaande nationale volksbeweging wordt onderdrukt door die heersende klassen?

Het lijkt mij dan ook logisch dat de ontkenning van onderlinge klassentegenstelligen binnen het "volk"

Alleen rechtsen ontkennen dat. En, globaal gezien, zijn rechts-volksnationalisten een zeer marginale minderheid in de wereld.

Het is geen bewijs dat deze coaltitie tussen links en volksnationalisme een evidentie is.

niks is een 'evidentie', maar ik zie ook gen bewijs dat het onmogelijk is.
__________________
pri via opinio, ne prelegu.
pri alies opinioj, nepre legu!
Pelgrim is offline   Met citaat antwoorden