Ook in Amsterdam (voor degenen met oogkleppen op):
Citaat:
Debatcentrum islam
MARCEL WIEGMAN
AMSTERDAM - Amsterdam krijgt zijn eigen Huis voor de Dialoog met de islam. De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met een startsubsidie van 400.000 euro voor de stichting Marhaba, die een rol moet gaan spelen in het tegengaan van radicalisering bij islamitische jongeren.
Marhaba (Arabisch voor 'welkom') is naar eigen zeggen een 'zuiver seculiere organisatie', maar moet van burgemeester Job Cohen wel degelijk de islam als uitgangspunt centraal stellen in zijn activiteiten. Het huis voor 'islam, cultuur en ontmoeting' moet, aldus Cohen, 'moslims het gevoel geven dat ze er in Nederland bij horen'.
Volgens een eigen toelichting op de plannen wil Marhaba 'Amsterdamse moslims helpen hun islam te bevrijden van zijn traditionele, onderdanige, passieve en dociele houding tegenover de moderniteit' van het westen. In het beleidsplan van de stichting spreekt men van de 'ontwikkeling van Europese moslim-identiteit'.
Coalitiepartijen PvdA en GroenLinks omarmden gisteren de plannen voor het nieuwe debatcentrum. Oppositiepartijen CDA, VVD en SP maakten echter grote bezwaren tegen het religieuze karakter ervan.
Volgens fractievoorzitter Maurice Limmen van het CDA is het onmogelijk de vorming van een Europese islam te stimuleren, zonder daarbij religieus-inhoudelijke standpunten in te nemen. De gemeente Amsterdam zou daarmee de traditionele scheiding tussen kerk en staat doorbreken.
De startsubsidie van vier ton voor Marhabe is nog maar een bescheiden begin. De stichting streeft naar een kleine twee miljoen euro overheidssubsidie per jaar, waarvan een deel betaald wordt door het rijk.
Daarnaast verwacht men dat de stad 'enkele tientallen miljoenen euro's' uittrekt voor het bouwen van een nieuw, prestigieus onderkomen. Het bestuur wordt gevormd door onder meer de prominente PvdA'ers Haci Karacaer (voorzitter), Ahmed Marcouch en Felix Rottenberg.
|
Het Parool:
http://www.parool.nl/nieuws/2006/NOV/17/ams2.html
---------------------------
In Antwerpen heeft de Antwerpse Partij van de Allochtonen ervoor gezorgd dat er voldoende vertegenwoordiging is in de gemeenteraad!
Men weze hierbij gewaarschuwd.