Los bericht bekijken
Oud 15 januari 2007, 14:40   #56
IlluSionS667
Banneling
 
 
IlluSionS667's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Berichten: 2.922
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Boadicea Bekijk bericht
IlluSionS667, goed uitgelegd. Ik heb hier nog enkele links over waarom Hitler Polen binnenviel:

http://******************/Broomberg.htm

Een gruwelijke slachting op ong. 58 000 etnische Duitsers, gewoon omdat het land waarop ze woonden, pasmunt werd in een politiek spel, was inderdaad 1 van de redenen waarom Hitler zich niet langer kon inhouden.

Maar deze gruwel mogen we wel ontkennen, niet?
Hier moet ik je even corrigeren. Het Bromberg bloedbad vond plaats op 3 september 1939 oftewel twee dagen NA de invasie van Polen. Het was een erg bloederige reactie van Poolse burgers op de ethnische Duitsers, die de Duitsers in hun houding tov Polen nog meer radicaliseerde. Er waren echter vóór de invasie in Polen heel wat kleinere incidenten tegen de ethnische Duitsers.

De invasie van Polen was echter geen reactie op het Bromberg bloedbad. Tal van kleinere incidenten mbt diezelfde ethnische Duitsers, de situatie rond Danzig, de nood voor een corridor (tussen Danzig en het Derde Rijk) en de onwil van Polen om verder over deze zaken te onderhandelen waren de enige echte oorzaak.

Je kunt best niet ****************** als bron raadplegen. Deze antisemitische site is erg onbetrouwbaar.
IlluSionS667 is offline   Met citaat antwoorden