In een andere post maakt u de vergelijking tussen de migratieproblematiek hier en de balkanisering. U schrijft dat zo:
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Filip De Man
Ik denk niet dat een meerderheid van de Vlamingen "makkak" zegt, wel dat een meerderheid meent dat er werkelijk met identiteitspapieren gegooid is. Dat het bovendien een regelrechte schande is dat al die zogenaamde Nieuwe belgen aan geen enkele voorwaarde moeten voldoen. Van deze vreemdelingen wordt niet gevraagd dat zij onze taal spreken, zich integreren, hun identiteit afdoende bewijzen, een loyauteitsverklaring afleggen of hier werken. Die vreemdelingen moeten hier NIET EENS wonen, immers ook buitenlanders die in den vreemde zijn geboren en er nog steeds verblijven, met andere woorden NOG NOOIT hier zijn geweest... kunnen Belg worden!
Buiten het Vlaams Belang stemmen alle partijen voor deze verdere balkanisering van onze contreien.
|
Ik heb omtrent uw vergelijking tussen de migratieproblematiek hier en de balkanisering enkele vragen
1) kan u mij uitleggen in welke zin u de immigratieproblemen hier relateert aan de Balkanisering? Zoals u weet is het woord balkanisering een geopoliticieke term die in oorsprong gebruikt werd om het fragmentatieproces te beschrijven waarbij een regio werd opgedeeld in kleinere regio's die vaak vijandig en obstructief tegenover elkaar staan.
Het meest recente voorbeeld is natuurlijk het uit elkaar vallen van Joegoslavië na het overlijden van President Tito en de oorlogen die daaruit zijn voortgevloeid.
2) Bedoelt u met uw vergelijking dat de oorlogen in Joegoslavië hun oorsprong vinden in het feit dat sommige Joegoslaven de taal niet spraken, zich niet integreerden, hun identiteit niet afdoende bewezen of geen loyaliteitsverklaring aflegden?
Zoals u weet spraken alle Joegoslaven (Kroaten, Slovenen, Serviërs en Bosniërs) dezelfde taal, met name Servo-Kroatisch en begrepen ze elkaar perfect. Verder was er een perfecte integratie binnen het grotere geheel, waren er veel huwelijken tussen de verschillende groepen, veel economische interacties, veel politieke samenwerking (u weet dat Tito bijvoorbeeld zelf een Kroaat was) en een grote mobiliteit binnen de diverse regio's.
3) Bedoelt u met Balkanisering misschien iets heel anders, namelijk een oorlog waarbij één van de betrokken partijen uit Moslims bestaat? Zoals u weet is de kern van de Joegoslavische oorlog het onafhankelijkheidsstreven van Slovenië en Kroatië waar nauwelijks Moslims wonen en de (binnen het grondwettelijk kader van het land correcte) reactie daarop van Joegoslavië en het reguliere leger. Moslims speelden in de eerste fase geen rol van betekenis maar kwamen terecht tussen hamer een aambeeld.
4) Bent u het eens dat er wel degelijk een verband te vinden is tussen Balkanisering, de migratieproblematiek hier en vooral de manier waarop uw partij die problematiek gebruikt?
Zoals u weet zijn de oorlogen in en het uiteenvallen van Joegoslavië het resultaat van virulent nationalisme bij een minderheid van de bevolking dat geworteld is in de collaboratie met de Tweede Wereldoorlog. Het ging daarbij naar schatting om zo'n 15% van de bevolking die zich zeer nationalistisch opstelden en een dynamiek in gang hebben gezet waar de rest van de bevolking door werd meegesleurd.
U weet zeer goed (want uw partij heeft veel contacten gehad met wat de enen Kroatische onafhankelijkheidsstrijders en anderen terroristen noemden) dat de Kroatische onafhankelijkheidsbeweging directe historische banden heeft met het fascistische Ustasha regime dat tijdens WOII een onafhankelijk Kroatië uitriep met steun van de nazi's en daarbij nogal wat gruweldaden heeft gepleegd tegenover de Serviërs en Moslims.
5) De paralellen met Vlaanderen, uw partij en haar roots zijn opvallend, wat dat betreft. Als er in onze contreien sprake is van Balkanisering, ligt uw partij daarvan dan niet meer aan de basis dan de andere partijen omdat u juist streeft naar een fragmentatieproces van onze regio zodat ze opsplitst in kleinere regio's en daarbij gebruik maakt van allerlei irrelevante tegenstellingen die u op een vijandige manier voorstelt?
Ik dank u alvast voor uw bereidwillig antwoord