Citaat:
Beleidsverklaring Di Rupo toch niet live op regionale tv-zenders
NAMEN - De federatie van lokale televisiezenders van Wallonië en Brussel heeft beslist om het debat over de beleidsverklaring van Waals minister-president Elio Di Rupo over de toestand van het Waalse gewest - de zogeheten "state of the union" - niet uit te zenden. De lokale zenders vrezen dat ze door de uitzending van het debat geen garanties kunnen bieden dat het cordon sanitaire behouden wordt.
De federatie verwijst onder meer naar het decreet over de lokale televisiestations dat bepaalt dat de zenders in hun programma's geen informatie kunnen uitzenden over niet-democratische ideeën. ,,Momenteel is er geen garantie om de tussenkomsten van een extreem-rechts parlementslid niet uit te zenden'', stelt Suzy Collard, directrice van de federatie van Franstalige lokale televisiezenders.
Een eerste rechtstreekse verslaggeving van een debat in het Waals parlement vond plaats bij de bespreking van de Europese grondwet. Toen waren er naar verluidt garanties dat geen lid van een niet-democratische partij het woord zou voeren.
Het Waals parlement had de lokale televisiestations nu gevraagd om de toespraak van Di Rupo en het daaropvolgende debat uit te zenden. Aanvankelijk was er een princiepsakkoord vanwege de zenders, maar nadien kwamen enkele lokale televisiestations terug op hun standpunt. Daarop besliste de federatie maandagavond de uitzending te annuleren.
In een mededeling stelt de federatie dat de Waalse zenders overtuigd blijven van het belang dat de uitzending van dergelijke debatten heeft. Maar ze is er van overtuigd dat de modaliteiten voor de uitzending niet overhaast moeten vastgelegd worden. Er moeten volgens de federatie maatregelen mogelijk zijn, zoals het afsluiten van de microfoon bij de interventie van parlementsleden van ,,niet-democratische partijen''.
De Waalse overheid was bereid om 12.000 euro op tafel te leggen voor de rechtstreekse uitzending van de beleidsverklaring. ,,Dat bedrag dekte enkel de technische kosten zoals de satellietverbinding, de captatiewagen en de technici'', verduidelijkte het kabinet van Waals parlementsvoorzitter, José Happart.
Hij betreurt de beslissing van de federatie van Franstalige lokale televisiezenders, maar blijft onderzoeken hoe de vergaderingen van het Waals parlement op regelmatige basis uitgezonden kunnen worden. Dat gebeurt overigens reeds een tijdje in Vlaanderen met de uitzending van het Vlaamse en federale vragenuurtje.
|
het nieuwsblad
kun je dit nu geloven? De TV-zenders die gaan eisen dat bepaalde partijen en parlementsleden NIET aan het woord komen. Zonder die garantie: geen uitzending op TV.
Sorry, maar dergelijke censuur vind ik bijzonder onrustwekkend.