Discussie: kiesdrempel
Los bericht bekijken
Oud 12 februari 2007, 15:12   #1
Gentenaar
Parlementsvoorzitter
 
Gentenaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 februari 2004
Berichten: 2.141
Standaard kiesdrempel

Het is bekend dat kleine partijen als Spirit, N-VA, Vivant en Vlott door de kiesdrempel op zich niet meer levensvatbaar zijn, en zich moeten alliëren met grotere partijen om toch nog op het politiek toneel te kunnen blijven. Voor Groen! hangt de kiesdrempel als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de weinige verkozenen die er nog zijn, en voor een heel aantal kleinere partijen, zelfs partijen die al jaren bestaan, blijft media-aandacht, subsidie en het hebben van verkozenen een utopie door het loodzware 5% minimum.
Enkel een steenrijke of reeds bekende figuur of groepering kan nog uit het niets naar 5% gaan, maar zelfs de elitaire clique rond Dedecker heeft er nog nachtmerries over.

Mijn vraag:
wanneer komt het eerste initiatief om deze ondemocratische regel ongedaan te maken, en zal uw handtekening onder dergelijk voorstel staan?
__________________
Gentenaar is offline