Zelfmoordaanslag tegen Wilders beraamd

ap
DEN HAAG - De Nederlandse rechtspopulist en fractieleider van de Partij voor de Vrijheid (PVV) Geert Wilders is vorige week bedreigd met een zelfmoordaanslag.
Twee jongemannen zouden het plan hebben om Wilders neer te schieten en vervolgens een busje vol explosieven bij de politicus tot ontploffing te brengen. Daarbij moesten ,,veel onschuldigen omkomen in de enorme chaos''. Dat blijkt uit de aangifte die Wilders bij de politie Haaglanden heeft gedaan.
Een waarschuwing voor de geplande aanslag in Den Haag of Amsterdam kwam eind vorige maand binnen via een anoniem meldpunt. Deze week is via dat meldpunt een soortgelijke, maar minder gedetailleerde doodsbedreiging geuit.
In de eerste, zeer concrete, waarschuwing wordt gesproken over een aanslag begin februari. Daarbij zou een wit bestelbusje gevuld met 500 tot 600 kilogram explosieven ontploffen naast Wilders, die eerst moest worden neergeschoten. De bestuurder van het busje zou op Wilders inrijden en het voertuig zelf tot ontploffing brengen.
De daders zouden de explosieven hebben verkregen via een contact bij het leger. Op de laatste maandag van januari zou een van hen het overige materiaal voor de aanslag, zoals bedrading, hebben gekocht bij een filiaal van de klusketen Gamma in Den Haag. Ook zou hij diverse malen op verkenning zijn geweest op het Binnenhof, het centrum van de Nederlandse politiek in Den Haag.
De daders zijn volgens de melder geen fundamentalisten, maar willen ,,gewoon wraak''. Wilders wordt al tijden zwaar beveiligd wegens vele ernstige bedreigingen en zegt dat dreigementen aan zijn adres zijn verdubbeld sinds zijn partij negen zetels behaalde tijdens de Kamerverkiezingen in november.
anp De Standaard 13/2/7
Geen fundamentalisten, wat dan wel?
De "overgrote meerderheid van gematigden" die nooit een kik geven als er in naam van hun pedoprofeet onschuldige mensen de lucht worden ingeblazen?
Moeten we deze islamitische manier van woord en wederwoord (lees : wederbom) ook verrijkend vinden?