Citaat:
.
Irakese Sjiitische leider Moqtada Sadr zou naar Iran gevlucht zijn
De radicale Irakese Sjiitische leider, Moqtada Sadr, die volgens Amerika verantwoordelijk is voor het aanwakkeren van het geweld in Irak, zou het land verlaten hebben en naar Iran gevlucht zijn. Dit meldden enkele Amerikaanse televisiestations.
Sadr zou Irak per auto verlaten hebben en naar Teheran gereden zijn waar hij familie zou hebben. Hij zou vertrokken zijn met leiders uit zijn groepering.
Zijn vertrek valt samen met de aankomst van extra Amerikaanse troepen in Bagdad. Die zijn er door het nieuwe veiligheidsplan van president Bush dat 21.500 soldaten meer naar Irak stuurt.
De partij van Sadr heeft 32 zetels van de 275 in het parlement. Ze maakt ook deel uit van de regering van Eerste Minister Nouri al - Maliki. (belga/hln))
|
Een grote mond hebben in de media. Arme mensen opfokken en met vrachtwagens naar drukke marktplaatsen sturen om zelfmoord te plegen en honderden vrouwen en kinderen te vermoorden. Daar heeft hij moed voor.
Maar zijn eigen familie leeft veilig in Teheran, en wanneer de grond onder zijn eigen voeten wat heet wordt, dan vlucht hij.
De grote Sjiietische held.
Dat hij naar die andere held, zijn vriend Achmadinnejad in Iran, is gevlucht spreekt boekdelen natuurlijk.