Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Diplomatius
Ofwel heeft hij dat al moeten betalen, ofwel moet de fiscale administratie nog berekenen hoeveel belastingen hij nog zal moeten bijbetalen, ofwel maakt dat al het voorwerp uit van een burgerlijk (fiscaal) geschil (voor een andere rechtbank). Dat hij meer verschuldigd is dan hij oorspronkelijk meende te moeten betalen op grond van zijn foute aangifte, dat staat alleszins vast.
Ik weet nu niet helemaal zeker hoe het in Nederland gaat, maar in België is er een rechtsprincipe dat luidt 'le criminel tient le civil en état'. Dat betekent in de praktijk dat de burgerlijke rechter (fiscaal recht is burgerlijk recht itt strafrecht) geen uitspraak kan doen vóór de strafrechter zijn uitspraak heeft gedaan.
Is op zich natuurlijk ook logisch: moest GH zijn vrijgesproken door de strafrechter, dan kon een burgerlijke (fiscale) rechter hem nooit tot het bijbetalen van belastingen veroordelen, omdat de feiten die aanleiding konden geven tot het vestigen van een hogere belastingaanslag dan niet bewezen waren.
|
Maar het is dus nergens na te trekken?