Los bericht bekijken
Oud 7 maart 2007, 21:17   #1
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard Zwembad mag moslima's weigeren in Zweden

Misschien een voorbeeld voor onze contreien:

Citaat:
Twee moslima's die in Zweden een rechtszaak begonnen omdat ze toegang tot een zwembad werden geweigerd, hebben verloren. Een rechtbank oordeelde dat de twee, die geheel gekleed waren en een hoofddoekje om hadden, geen slachtoffer zijn van discriminatie. De vrouwen vergezelden hun kinderen in april 2004 twee keer naar een zwembad in Göteborg en weigerden zich om te kleden.

Badmeesters voerden aan dat de kledij de moeders zou hinderen in het geval ze het zwembad zouden moeten inspringen om hun kinderen te helpen. De veiligheidsvoorschriften van het zwembad schrijven voor dat ouders die hun kinderen vergezellen in staat moeten zijn om hen in geval van nood te helpen.

De Zweedse ombudsman belast met discriminatiezaken had de aanklacht ingediend, omdat andere personen in het zwembad, die ook volledig gekleed waren, niet weg hoefden. De vrouwen moesten weg omdat ze moslima's zijn, aldus de ombudsman. Volgens de rechter was voor deze bewering echter onvoldoende bewijsmateriaal. (novum)
__________________

Laatst gewijzigd door Antoon : 7 maart 2007 om 21:17.
Antoon is offline   Met citaat antwoorden