Niet alleen Filip Dewinter, ook CD&V krijgt met dergelijke zaken te maken.
Dreigtelefoons naar Carl De Caluwé en Veerle Heeren
BRUSSEL - De Vlaamse CD&V-volksvertegenwoordigers Veerle Heeren uit Sint-Truiden en Carl De Caluwé uit Kortrijk zijn woensdagavond telefonisch bedreigd. Het parket van Kortrijk is een onderzoek gestart naar de telefonische bedreigingen die Vlaams volksvertegenwoordiger Carl Decaluwé (CD&V) uit Kortrijk woensdag heeft ontvangen. Het Kortrijkse parket voert het onderzoek voorlopig onafhankelijk van het onderzoek van het Hasseltse parket, dat gelijkaardige bedreigingen aan het adres van partijgenote Veerle Heeren uit Sint-Truiden nagaat.
Decaluwé ontving woensdagavond volgens het Kortrijkse parket drie vreemde telefoontjes. Twee keer werd meteen opnieuw ingehaakt, de derde keer hoorde de politicus gebrabbel in het Frans en het woord "revanche".
Rond 22 uur kreeg Heeren een oproep op haar gsm. Een mannenstem uitte bedreigingen. Heeren diende klacht in bij de lokale politie. Pas donderdag bleek dat haar partijgenoot De Caluwé rond dezelfde tijd ook een dreigtelefoontje had gekregen.
De christendemocratische politici weten niet waar de bedreigingen mee te maken hebben. Maar ze hebben wel een vermoeden. ,,De bedreigingen komen uitgerekend op de dag dat de Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven burgemeester Philtjens van Kortessem zijn mandaat als gemeenteraadslid heeft afgenomen. Ikzelf was voorzitter van die commissie en Veerle Heeren was het enige Limburgse parlementslid dat op de zitting aanwezig was'', aldus De Caluwé. Ook Heeren denkt in dezelfde richting.
http://www.standaard.be/Artikel/Deta...MF09032007_001