Discussie: Verkeersveiligheid
Los bericht bekijken
Oud 11 maart 2007, 08:22   #1
guido 007
Secretaris-Generaal VN
 
guido 007's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 juli 2003
Locatie: Op aarde
Berichten: 23.012
Standaard Verkeersveiligheid

Nieuws uit
Provincie Limburg

09/03 Politie Limburg besteedt extra aandacht aan boorddocumenten en banden

De politiediensten in Limburg zullen van maandag 12 maart tot en met vrijdag 6 april extra aandacht besteden aan de boorddocumenten en de banden van de voertuigen. Dat laat gouverneur Steve Stevaert weten.

"In België rijden naar schatting 50.000 tot 100.000 automobilisten zonder een verplichte verzekering en burgerlijke aansprakelijkheid", aldus Stevaert. "Ook bij de wekelijkse Slim-controles van mei tot november vorig jaar stelde de politie 464 inbreuken vast inzake boorddocumenten of technische eisen van het voertuig."

De provinciaal gecoördineerde thema-acties verkeersverkeersveiligheid in Limburg spitsen zich toe op de verzekering en controleren ook de banden van het voertuig.
"Banden zijn essentieel en kunnen in slechte staat een ongeval veroorzaken", stelt Stevaert. Voor de bandenuitrusting bedraagt de minimumdiepte van de intekening van de band 1,6 millimeter en dit over minstens drie vierde van het loopvlak van de band.

"Het is zeker niet de bedoeling zoveel mogelijk processen-verbaal uit te schrijven, maar wel om de mensen te overtuigen van de noodzaak om met een veilig en reglementair voertuig de weg op te gaan", aldus Stevaert.




Steve stunt kan het niet laten.

Wat betreft boorddocumenten, als de politiek even ballen aan het lijf heeft, is dit zo opgelost.
Leg een link tssen de verzekeringsmaatschappijen de DIV en de autokeuring. De verzekeringsmaatschappijen moeten aan het DIV melden als iemand z'n verzekering opgezegd of niet betaald heeft.
Indien iemand in overtreding is, onmiddellijk het voertuig in beslag laten nemen, eens kijken hoeveel er na één jaar nog rondrijden zonder verzekering.

Wat betreft de staat van de banden, daar kan ik in komen.

Welke politieagent is opgeleid om een voertuig te controleren op technische eisen? Of bedoeld hij met technische eisen alleen de profieldiepte van de banden?
__________________
N-VA: De kracht van verandering!
Verandering begint in je eigen gemeente of stad.
guido 007 is offline   Met citaat antwoorden