Los bericht bekijken
Oud 13 maart 2007, 16:30   #68
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dr. Strangelove Bekijk bericht
Mijn beste Savatage, de mensen kiezen altijd vrijwillig of ze al dan niet meedoen aan een peiling. Maar daar gaat het niet over, het gaat om de SELECTIE.
Daar draait het 'm idd om.

Citaat:
Bij een gewone peiling worden de mensen aangesproken, ze zijn random uitgekozen, in het telefoonboek bvb, of iemand gaat op de straathoek staan of gaat van deur tot deur. De mensen beslissen dan of ze al dan niet antwoorden, maar aangezien ze aangesproken zijn, zullen ook mensen deelnemen die nooit zelf de eerste stap zouden zetten.
Dat klopt allemaal wel voor peilingen die bvb via de telefoon worden afgenomen, maar voor internetpeilingen die zich op websites bevinden, zetten deelners a priori al de eerste stap, omdat ze zich op een bepaalde website moeten bevinden.

De peiling op de website van HLN is daarom niet anders dan een peiling op een andere website.

Citaat:
Bij vrijwillige deelname zetten de deelnemers ZELF de eerste stap. Er zal altijd een zekere vertekening zijn, maar bij de laatste soort peilingen is deze veel groter.
Peilingen worden betrouwbaarder naarmate het aantal deelnemers (steekproeven) groter wordt. De Stemmenkampioen was op dit vlak qua peilingen letterlijk een kampioen.

Citaat:
Een vrijwillige internetpeiling is ook veel vatbaarder voor manipulatie door organisaties.
Dat is waar, maar dat is geen reden om onmiddellijk met complottheorieën af te komen. Gewone peilingen zijn trouwens ook manipuleerbaar, daar is volgens mij ook niets moeilijks aan.
Savatage is offline   Met citaat antwoorden