Los bericht bekijken
Oud 23 maart 2007, 17:42   #41
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Edina Bekijk bericht
En hoeveel er vandaag uit hernieuwbare bronnen kan gehaald worden kan perfect geschat worden. Alsook de potentiële energie die alternatieve bronnen op termijn kunnen leveren. Je moet alleen de moed hebben om ook echt dat pad te durven bewandelen. En daar wringt het schoentje. En niet alleen daar: ook het feit dat er grenzen zijn aan de groei zal moeten worden aanvaard. We kunnen echt niet eeuwig "boven onze stand" blijven leven!
De enige hernieuwbare bron die ik ken en die op dit moment iets of wat energie kan leveren is waterkracht. Voor het gehate electrabel komt 5000 MW-uur hiervan. Maar dat is buitenlandse productie... België leent zich niet voor deze energiebron.

De portugese kust heeft door z'n ligging een relatief gunstige wind voor windenergie (d.w.z. meestal hoger dan 4BF). Daar wordt een 300 MW uitgehaald, ondanks de geleverde inspanning voor windenergie evengroot is als voor waterkracht. Dat is dus een factor 10 minder productief. Reden daarvoor is eigenlijk simpel hoor, wind is veel lichter dan water, dus heeft veel minder potentiele energie. België leent zich voor windenergie bijzonder slecht. Her en der in het heuvelland, de maasvallei en aan de kust (laten we effe veronderstellen dat niemand klaagt over het zicht).

Ik ken alvast de schattingen van Suez voor België, en die zijn bijzonder pover wat betreft haalbaarheid in alternatieve energie. Om aan de groei te voldoen zijn ze daarom een derde kerncentrale aan het plannen. Als de overheid niet bezwijkt, dan komt die in nederland.

Maar geen nood... nadat de helft van België al weken een blackout heeft na de sluiting van Doel en Tihange, en blijkt dat het nieuwe windmolen park aan de kust slechts 0.1% energie produceert bovenop de helft die nu nog komt van Steg's en fossiele centrales, zal Suez met plezier de nodige energie verkopen vanuit de nieuwe kerncentrale in Nederland
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden