Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Helena
Dat het beter zou kunnen in wat we "goed beheer" zouden kunnen noemen ben ik mee eens. De VLD heeft zelf op een van zijn laatste congressen het principe goedgekeurd dat de overheid zou moeten werken zoals een bedrijf.
Maar daarom alle eenmalige "beheersmaatregelen" direct de grond in te boren is ook naief.
|
Welke éénmalige begrotingsmaatregelen waren dan goed?
Citaat:
Ook een bedrijf zal bezittingen kopen en verkopen volgens de eenvoudige regel dat men moet kopen als de prijzen laag staan en verkopen als de prijzen hoog zijn. Er zijn nu eenmaal altijd cyclische bewegingen in elke markt. Nu onroerende goederen verkopen aan zeer hoge prijzen behoort volgens mij tot gewoon goed beheer.
|
Een bedrijf zal echter niet verkopen onder de marktwaarde, noch zal het verkopen om het direct daarna in dure leasing te nemen. Bovendien zalleen bedrijf niet gaan verkopen + leasen, enkel en alleen om toch maar een positieve balans te tonen.
Citaat:
De markt voor onroerende goederen in de USA heeft het momenteel zeer moeilijk en als die tendens meer algemeen zou worden dan is op dit punt alleen maar goed gereageerd op een marktsignaal. Misschien iets te vroeg maar zeker beter dan te laat.
|