Los bericht bekijken
Oud 13 april 2007, 09:11   #606
IlluSionS667
Banneling
 
 
IlluSionS667's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Berichten: 2.922
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Praetorian Bekijk bericht
Japan is nooit monocultureel geweest, zelfs de taal bestaat uit 3/4 totaal verschillende systemen: Kanji, Chinese invloed: katakana & hiragana, westerse invloed: romaji.
Japanners hebben een zeer sterk en gezond nationalistisch gevoel en zijn daardoor zeer terughoudend tav buitenlanders. Japan heeft daarenboven ook maar een relatief klein aantal immigranten.

Het is wel zo dat sinds 1945 veel (schadelijke) Westerse invloeden Japan zijn binnengedrongen. Desondanks zijn er nog veel vestiges van hun oude cultuur overgebleven die door bepaalde delen van de bevolking nog steeds gekoesterd worden.

Het feit dat ze meerdere taal-systemen hebben, heeft echter hoegenaamd niets te maken met multi-culturalisme, maar is een gevolg van natuurlijke historische diversiteit. Zelfde de meest mono-culturele samenlevingen hebben invloeden van buitenaf en enige innerlijke diversiteit.
IlluSionS667 is offline   Met citaat antwoorden