Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door koolvis
De Koran moet worden getoetst aan de westerse beschaving.
Dat stelt een auteur onder het pseudoniem 'H.S.M. Frankenvrij' in een artikel in het partijblad Liberaal Reveil. VVD-senator Heleen Dupuis, voorzitter van de redactie van het blad, schaart zich er grotendeels achter.
In het blad stelt 'Frankenvrij' dat het verspreiden of openlijk ten gehore brengen van de Koran discriminatie en opruiing inhoudt. Als oplossing stelt de auteur voor om 'islamitische redacteuren' een legale versie van de Koran te laten maken. Alle oproepen tot haat en geweld moeten daaruit verwijderd zijn. De Bijbel is volgens de auteur een stuk verdraagzamer.
In NOVA gaat Heleen Dupuis in debat met islamdeskundige Mohammed Cheppih.
http://www.novatv.nl/index.cfm?ln=nl...TOKEN=48754790
|
Een bijzonder anti-liberale en anti-democratische stelling. Sinds wanneer moet de overheid gaan bepalen wat in een religieus boek wel en niet mag geschreven worden?