Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gorefest
Eerste minister Guy Verhofstadt heeft bevestigd dat hij in het onderwijs in het hele land graag de verplichting wil invoeren om les te geven over de Tweede Wereldoorlog, en in het bijzonder over het Belgische deel van de Shoah. De premier had een ontmoeting met de nationale commissie voor de schadeloosstelling van de joodse gemeenschap van België.
Volgens de delegatie toonden de premier en minister van Defensie André Flahaut zich gunstig gezind over de mogelijke wijziging van de wetgeving aangaande de slachtoffers bij de joden en zigeuners onder het naziregime tijdens de Tweede Wereldoorlog. De delegatie bevestigde ook dat Verhofstadt op 8 mei een belangrijke publieke verklaring zal afleggen over de verantwoordelijkheden van België in verband met discriminatie, de vervolging en deportatie van de joden in ons land. (belga/hln)
Bron
|
We zouden beter onze eigen genocide belichten, die in Congo, en ons koloniaal verleden daar.
Wij staan in het buitenland bekend als de enige voormalige koloniale mogendheid die zijn eigen koloniaal verleden angstvallig onder de mat probeert te houden.
Het is echt tijd dat er aan die donkere, essentiële bladzijde uit onze geschiedenis veel meer aandacht wordt besteed.
Voor de politiek-correcten onder ons: de genocide in Congo kostte het leven aan naar schatting 10 miljoen mensen. Méér dan tijdens de holocaust.
Maar we weten waarom daar in ons onderwijs zo angstvallig een taboe rond bestaat. Mochten we die beerput openen, dan komt de stank boven van bedrijven die *vandaad nog altijd* teren op de winsten die ze door slavernij in Congo maakten: Umicore, de Belgische koninklijke familie, Unilever, de familie Lippens, en honderden bedrijven en grote namen uit de haute finance (waarvan niet weinigen in de kringen rond Verhofstadt terug te vinden zijn). Bovendien zegt die donkere pagina uit ons verleden veel over het begrip van de moderniteit en het kapitalisme zelf. Dat stinkt, en we rieken dat niet graag.
Gauw een andere genocide - die van de slechten Duits - belichten is natuurlijk veel gemakkelijker.
Het wordt tijd dat er op dit vlak echt eens wat volwassener met onze geschiedenis wordt omgegaan. Wij lijken echt wel een bende losers door die episode constant uit het daglicht te houden.